Verslas

2015.12.08 18:56

Įmonės išsaugos darbuotojus kaupdamos darbuotojo pensiją

Ekonomistai sako, kad šalies ūkiui augant, o visuomenei senstant, įmonėms vis labiau teks konkuruoti dėl darbo jėgos. Apklausa rodo, kad dabar migruojančiais tarp įmonių laikomi 17 proc. darbuotojų.

Po kelerių metų tokių, manoma, bus 25 proc. Tad verslo rūpestis – kaip išlaikyti turimą gerą, patyrusį kolektyvą, kad jis neišsibėgiotų, ir kuo privilioti naujus žmones.

SEB grupės tyrimo duomenimis, apie galimas ilgalaikes darbuotojų lojalumo ir skatinimo priemones galvoja 45 proc. smulkiųjų ir vidutinių įmonių. Viena iš abiem pusėms priimtinų priemonių – darbdavys ima kaupti darbuotojo pensiją trečiosios pakopos fonde. To, anot apklausos, nori 42 proc. darbuotojų. Specialistų teigimu, darbdaviui tokiu atveju dėl lengvatos tenka mažesnė mokesčių našta, o darbuotojas turėtų sotesnę senatvę.

„Algos pakėlimo veiksnys yra sukuriantis labai trumpalaikę naudą ir jis įmonei turbūt netgi brangesnis negu ilgalaikė kaupimo programa, kuri skatina darbuotojo lojalumą pasilikti toje įmonėje. Taigi, jeigu norima trumpalaikio efekto arba įmonėje darbo užmokestis neatitinka rinkos vidurkio, tai turbūt pirmiausia, ką reikia padaryti, tai ir kelti tą algą. Tačiau, galvojant apie tolimesnę ateitį, apie tvarų verslą, apie darbuotojų lojalumą, apie socialinius aspektus, tai neišvengiama galvoti apie ilgalaikį kaupimą ir darbdaviai čia gali tikrai vaidinti didelį vaidmenį“, – teigia „SEB gyvybės draudimo“ generalinė direktorė Sonata Gutauskienė-Bubnelienė.