Naujienų srautas

Verslas2015.12.08 13:15

Ukrainos finansų ministrė: Kijevas gali atsisakyti grąžinti Rusijai skolą

ELTA 2015.12.08 13:15

Ukrainos finansų ministrė Natalija Jaresko neatmeta galimybės, kad Kijevas atsisakys grąžinti Rusijai 3 mlrd. JAV dolerių skolą. Finansinius įsipareigojimus šalis turi įvykdyti iki gruodžio 21 d. Tai pareigūnė pareiškė antradienį duodama interviu Japonijos verslo leidiniui „Nikkei“.

„Ruošiamės visiems galimiems variantams“, – teigė N. Jaresko, atsakydama į klausimą dėl galimybės atsisakyti mokėti susidariusią skolą. Ji kritiškai kalbėjo ir apie Rusijos siūlymą leisti atidėti mokėjimą taikant Vakarų suteikiamas garantijas.

„Tai prieštarauja Tarptautinio valiutos fondo paramos teikimo Ukrainai kriterijams“, – kalbėjo ministrė ir dar kartą pareikalavo restruktūrizuoti įsiskolinimus Rusijai.

„Šiuo klausimu jaučiame didelį spaudimą iš tautos pusės – gyventojai pasisako prieš šios skolos grąžinimą“, – nurodo N. Jaresko.

Finansų ministrė taip pat teigia, kad 2016 metais Ukraina pasieks 2 proc. vertės savo bendrojo vidaus produkto augimą. Šiemet rodiklis smuko 9 proc.

Rusija, suteikusi 3 milijardų dolerių paskolą buvusiai Ukrainos valdžiai, reikalauja, kad paskola būtų grąžinta Maskvos iškeltomis sąlygomis. Kijevas nesutinka, o Rusijos pasiūlymo galiojimas baigiasi antradienį. Dėl šios problemos Ukrainai gali būti paskelbtas techninis bankrotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi