Naujienų srautas

Verslas2015.12.08 09:32

A. Cipras: Graikijos paramai TVF lėšų nereikia

ELTA 2015.12.08 09:32

Tarptautinei Graikijos finansinei paramai Tarptautinio valiutos fondo (TVF) lėšos nebėra būtinos dėl sumažėjusių reikalavimų ir nekonstruktyvios Vašingtone įsikūrusios institucijos pozicijos. Tokią nuomonę pareiškė Graikijos premjeras Aleksis Cipras, praneša „EUbusiness“.

„Man susidarė įspūdis, kad TVF finansavimas nebėra būtinas“ finansinei paramai, kalbėjo ministras pirmininkas, duodamas interviu Graikijos transliuotojai „Et1“.

Dar liepos mėnesį Graikija išsikovojo trejų metų trukmės 86 mlrd. eurų vertės finansinę pagalbą iš euro zonos partnerių. Kol kas Tarptautinis valiutos fondas dar nėra prisidėjęs prie pagalbos – jo pareigūnai ketina sausį nuspręsti, ar dalyvauti paramos programoje.

Pagal finansinės paramos programą 25 mlrd. eurų bus skirti šalies bankams rekapitalizuoti, tačiau paaiškėjo, kad procesas kainuoja gerokai mažiau, todėl ir „reikia mažesnių lėšų“, teigia A. Cipras. Pareigūnas pridūrė, kad „TVF pozicija nėra konstruktyvi“, ir kaltino finansų instituciją reikalaujant per griežtų reformų ir garantijų.

Dar praėjusią savaitę TVF atstovai nurodė sausį nuspręsiantys, ar prisidėti prie paramos Graikijai, – iki šiol šaliai visas lėšas skiria tik euro zona.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi