Verslas

2020.08.24 13:32

„Bitė Lietuva“ dar kartą teismui skundžia CPO LT

atnaujinta 13.11
BNS2020.08.24 13:32

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ pateikė dar vieną ieškinį teismui dėl Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) konkursų, kuriuose, anot įmonės, nebuvo užtikrintas tiekėjų lygiateisiškumas ir skaidrumas.

ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui – CPO LT rengtus konkursus, kuriuos laimėjo neigiamą kainą pasiūlę dalyviai.

Anot advokatų kontoros „Cobalt“ Viešųjų pirkimų praktikos grupės vadovo Deivido Soloveičiko, „CPO LT“ taisyklės draudžia siūlyti neigiamas kainas.

„CPO LT skelbdama konkursų laimėtojus pažeidė savo pačios parengtų ir su tiekėjais sudarytų preliminariųjų sutarčių taisykles. Jos draudžia siūlyti neigiamos reikšmės kainas“, – pranešime teigė D. Soloveičikas.

„Galimybė siūlyti neigiamas kainas sukelia prielaidų neskaidriems konkursams ir prieštarauja Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendacijoms“, – pridūrė jis.

Paslaugų Lietuvos paštui konkursą taip pat laimėjo neigiamą kainą pasiūlęs dalyvis.

„Bitės“ atstovas Jaunius Špakauskas BNS informavo, paslaugų Lietuvos paštui konkursą laimėjo „Tele2“, o „Sodrai“ ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui – „Telia Lietuva“.

„Bitė“ teismo prašo sustabdyti konkursų procedūras ir neteisėtais pripažinti sprendimus dėl laimėtojų, tęsti procedūras ir priimti naują sprendimą dėl laimėtojų.

Anot „Bitės“, iki šiol per pastaruosius aštuonerius metus daugiau nei 2,5 tūkst. CPO LT konkursų nelaimėjo nė vienas pasiūlymas su neigiama kaina.

Populiariausi