Verslas

2015.12.07 09:32

Miškininkai tradiciškai dalys eglių šakas

ELTA2015.12.07 09:32

Gruodžio 18-ąją jau septintą kartą visos Lietuvos miškų urėdijos įteiks šventinę dovaną šalies žmonėms – dalins eglių šakas ir tradiciškai kvies parsinešti Kalėdas į savo namus. Pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, kitose susibūrimų vietose eglišakių kasmet išdalinama per šimtą tūkstančių. Miškininkai džiaugiasi šios socialinės akcijos populiarumu ir tuo, kad visuomenė vis labiau domisi gamtos išsaugojimu. 

Pasak akcijos globėjo aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, ši akcija kasmet sulaukia didžiulio šalies gyventojų susidomėjimo ir tai tik įrodo, kad ji yra tikrai prasminga. Žmonės noriai namus puošia gražiomis ir mišku kvepiančiomis šakomis. Ne mažiau svarbus ir visuomenės sąmoningumo kėlimo, vartotojiško požiūrio į kalėdinius medelius keitimo aspektas.

„Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad beveik kiekvienuose namuose Kalėdos neįsivaizduojamos be eglutės, prie kurios susirenka visa šeima, dedamos dovanos, leidžiami žiemos vakarai. Reikia šešerių ar septynerių metų, kad mūsų namus papuoštų pusmetrio aukščio gyva eglutė. Visi kalba apie tai, kad yra socialiai atsakingi tausodami gamtą, tačiau ar pasirinkdami tokią eglę, kuria džiaugsimės vos mėnesį, mes tikrai stovime petys petin su gamta? Retoriškai klausia aplinkos ministras“, – teigė K. Trečiokas.

Generalinio miškų urėdo Rimanto Prūsaičio teigimu, kasmet vis daugiau žmonių renkasi jų dovanojamas eglių šakas, o ne eina į mišką ir patys kerta, „retina" eglaičių jaunuolynus.

„Ši akcija jau padėjo išsaugoti tūkstančius eglučių, sumažėjo ir nelegalaus miško kirtimo atvejų. Su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad tam tikra prasme tampame draugystės tiltu tarp žmonių ir gamtos“, – sakė R. Prūsaitis.

Miškininkai įsitikinę, kad eglišakių dalinimo akcija skatina ir žmonių kūrybiškumą – visi namiškiai gali drauge sukurti meninę kompoziciją, kabinti ant šakos galbūt net pačių rankomis gamintus žaisliukus. O ir šakos pritaikymas labai universalus – ji gali tapti šventinio stalo puošmena ar būti jaukiai įkurdinta kitoje namų erdvėje.

„Džiaugiamės galėdami išvaduoti žmones nuo rūpesčio svarbiausia šventine puošmena. Rinkdamiesi nemokamą šaką, jie ne tik saugo medžius, bet ir taupo. O tai nemažai visuomenės daliai yra ypač svarbu“, – įsitikinęs generalinio miškų urėdo vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.

Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vykdo Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos 42 miškų urėdijos. Daugiau informacijos apie akciją ir vietas, kuriose bus dalinamos eglių šakos, nuo gruodžio 10-osios bus galima rasti internetinėje svetainėje www.gmu.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt