Verslas

2015.12.04 19:09

OPEC kitais metais gavybos apimčių nemažins

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.12.04 19:09

Naftą eksportuojančių šalių organizacija kitais metais nemažins gavybos apimčių, nes mano, jog šiuo metu pasirinkta strategija, siekiant išlaikyti rinkos dalį, yra gera. Į šią informaciją iškart sureagavo rinkos, ir naftos kaina smuko žemiau 40 dolerių už barelį.

Susitikimas truko pusantros valandos ilgiau, nei numatyta. Po jo pasitvirtino visą dieną sklandę gandai, kad Naftą eksportuojančių šalių organizacija, geriau žinoma kaip OPEC, gavybos kitais metais nemažins, nors žaliavos kaina itin žema dėl pasaulyje susidariusio naftos pertekliaus.

Anot OPEC atstovų, pasirinkta strategija yra gera, todėl niekas nebus keičiama, nes kitąmet prognozuojamas naftos vartojimo augimas.

Labiausiai mažinti gavybą siekė Venesuela, kuri šiuo metu išgyvena didžiulę finansinę krizę, nes didžiąją dalį jos atsargų užsienio valiuta bei valstybės biudžeto įplaukų sudaro naftos pinigai.

Nafta nuo praėjusių metų atpigo daugiau kaip perpus, nes pasaulyje susidarė žaliavos perteklius, o OPEC ir ypač jos lyderė  Saudo Arabija siekė išstumti konkurentus iš rinkos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt