Verslas

2015.12.04 20:51

Varėnos rajone baigta modernaus paukštyno statyba

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.04 20:51

Varėnos rajone baigtas statyti mėsinių viščiukų auginimo kompleksas. Per metus bus išauginama daugiau nei milijonas broilerių, didžioji dalis produkcijos iškeliaus į Lenkiją.

Daugiau nei ketverius metus dalis kaimo bendruomenės ir buvusi savivaldybės opozicija prieštaravo šio modernaus paukštyno statybai – baimintasi, kad iš jo sklis blogas kvapas.

„Šiandien tos senos karvidės su atvirom mėšlidėm tikrai 6 kartus smirdi labiau negu šitas modernus, šiuolaikiškais įrengimais įrengtas paukštynas. Aš su visa atsakomybe noriu pasakyti – čia nebus jokių negerų kvapų“, – tikina žemės ūkio kooperatyvo „Agroaves group“ valdybos pirmininkas Jonas Jagminas.

Pirmieji viščiukai į paukštyną atkeliaus mėnesio pabaigoje. Per metus septyniose fermose bus užauginama apie keturis tūkstančius tonų paukštienos – daugiau nei milijonas broilerių. Beveik visa produkcija pateks į Lenkiją.

Jau dabar paukštyne dirba 12 žmonių iš aplinkinių kaimų, apie 8 dar žadama priimti laikinai. Skaičiuojama, kad paukštynas valstybės ir savivaldybės biudžetą kasmet papildys daugiau nei 100 tūkstančių eurų. Pajamų žadama ir vietos ūkininkams, iš jų bus perkami kviečiai.

„Varėnos kraštas yra vienas iš labiausiai nukentėjusių nuo afrikinio kiaulių maro. Mes patys skatiname, kad ir smulkesni ūkiai, alternatyvūs ūkiai kurtųsi, ir tam skyrėme pinigų“, – teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Paukštyno komplekso statyba kainavo daugiau nei pustrečio milijono eurų, valstybės parama – 400 tūkstančių eurų.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.