Verslas

2013.02.19 09:16

Lietuvos bankas nusprendė dėl Ūkio banko: pradėti derybas su Šiaulių banku

Erika Fuks, DELFI.lt2013.02.19 09:16

Lietuvos banko valdyba pirmadienio vakare uždarame posėdyje svarstė Ūkio banko laikinojo administratoriaus išvadas ir pasiūlymus.  

Lietuvos banko valdyba pirmadienio vakare uždarame posėdyje svarstė Ūkio banko laikinojo administratoriaus išvadas ir pasiūlymus.

„Lietuvos banko valdyba ilgai posėdžiavo ir išklausiusi laikinojo administratoriaus ataskaitą bei pasiūlytus būdus, kaip galima būtų spręsti Ūkio banko problemą nusprendė, kad tikslinga būtų pasirinkti trečią alternatyvą iš keturių pasiūlytu, t.y. pasiūlyti laikinajam administratoriui pradėti derybas su Šiaulių banku dėl turto teisių perleidimo“, - sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pirmadienį numatoma įvertinti Ūkio banko laikinojo administratoriaus išvadas ir pasiūlymus dėl Ūkio banko veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo.

Lietuvos banko valdybos posėdis dėl Ūkio banko veiklos prasidėjo 17 val.

DELFI skelbė, kad Lietuvos bankas gavo laikinojo Ūkio banko administratoriaus Adomo Audicko išvadą, ką daryti su Ūkio banku. Pirminiais duomenimis, kuriuos buvo pateikęs Lietuvos bankas, buvo kalbama apie 500 mln. Lt trūkumą, kurį turi Ūkio bankas.

Buvo skelbta, kad realiausias tolimesnis variantas – banko „gerųjų” ir „blogųjų” aktyvų atskyrimas. Aktyviausiai įsigyti dalį Ūkio banko verslo siekia Šiaulių bankas.

Sekmadienį interviu TV3 laidai „Savaitės komentarai" Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sakė, jog svarstoma ir Ūkio banko bankroto galimybė, o Lietuvos banko inspektoriai, vertindami Ūkio banko situaciją praėjusių metų lapkričio 30 dienai, papildomai priskaičiavo būtinų atidėjimų už maždaug 800 mln. litų.

„Iš pristatytos ataskaitos matome, kad auditoriai pasižiūrėjo konservatyviau ir jų skaičiavimais tas suma yra didesnė“, – sakė jis ir pridūrė, jog ši suma yra artima milijardui.

Bankroto atveju, anot V.Vasiliausko, ši suma gali būti didesnė nei milijardas.

Vasario 12 d. Lietuvos bankas paskelbė Ūkio banko veiklos moratoriumą ir paskyrė laikiną administratorių. Priežastis – kapitalo pakankamumo normatyvo nevykdymas. Nurodomas 500 mln. Lt trūkumas, kuris galėjo susidaryti dėl paskolų teikimo už pervertintą turtą. Generalinė prokuratūra dėl šių epizodų atlieka tyrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt