Verslas

2015.12.04 16:33

Atskleista, kokių tautybių turistų kitąmet į Lietuvą ketinama pritraukti daugiausiai

BNS 2015.12.04 16:33

Lietuva kitais metais sieks privilioti Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos, Švedijos, JAV ir Japonijos turistus. Tai numatyta ketvirtadienį Turizmo tarybos pristatytame Lietuvos rinkodaros 2015–2020 metų strategijos projekte.

Turizmo rinkodaros strategijos projekte numatytas turizmo sektoriaus priklausomybės nuo kaimyninių rinkų (Rusijos, Baltarusijos) mažinimas, pranešė Ūkio ministerija.

„Daugiausia dėmesio bus skiriama turistams iš tikslinių atvykstamojo turizmo rinkų – Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Švedijos, Norvegijos ir Prancūzijos – pritraukti. Šiose užsienio rinkose Valstybinis turizmo departamentas rinkodaros priemones planuoja įgyvendinti per vietinius turizmo atstovus“, – rašoma Ūkio ministerijos pranešime spaudai.

2016 metais turizmo atstovavimo paslaugas numatoma įsigyti 4 tikslinėse (Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje ir Švedijoje) ir 2 tolimosiose atvykstamojo turizmo rinkose (Japonijoje ir JAV). Nuo 2017 metų tikslinių šalių sąrašą papildys Norvegija ir Prancūzija.

Prie svarbių turizmo rinkų priskiriamos Baltarusija, Estija, Latvija, Lenkija, Rusija ir Ukraina. Šiose šalyse bus vykdoma aktyvi informacijos apie turizmo galimybes sklaida, pagrindinių ir nišinių turizmo produktų pristatymas.

Perspektyvinėse rinkose – Belgijoje, Danijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose ir Suomijoje – numatoma dirbti su žurnalistais ir kelionių organizatoriais, siekiant gerinti Lietuvos žinomumą, o Suomijoje numatyta dalyvauti tarptautinėje turizmo parodoje.