Verslas

2020.08.21 20:22

Po motinystės atostogų laukė staigmena – įmonėje neliko darbo vietos, vietoj jos – išeitinė kompensacija

Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.21 20:22

Po vaiko priežiūros atostogų į darbą valstybinėje „Ignitis grupėje“ panorusi grįžti vilnietė Gintarė Vansavičienė sulaukė atsakymo, kad jos darbo vietos nebeliko. Moteris tvirtina, kad nors jai buvo pasiūlyta išeitinė kompensacija, jeigu ji ir liktų įmonėje, tai neilgam. „Ignitis grupės“ atstovai sako ieškantys būdų, kaip išspręsti situaciją. Tyrimą pradėjo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

G. Vansavičienė pastaruosius dvejus metus praleido vaiko priežiūros atostogose. Ruošėsi grįžti į darbą „Ignitis grupėje“, tačiau pasakoja birželį iš personalo atstovės sulaukusi laiško, kad darbo vietos neliko.

„Man pateikė pasiūlymą. Tas pasiūlymas buvo tiesiog nutraukti darbo santykius šalių susitarimu pagal Darbo kodekso 54 straipsnio pirmą dalį ir tiesiog buvo pabrėžta, paminėta, kad tokios darbo vietos mes nebeturime, kaip besistengėme, nebeturime ko pasiūlyti“, – pasakoja moteris.

Panorama. Kremlius tikina, kad įrodymų, jog jų kritikas apnuodytas – nėra (su vertimu į gestų k.)

„Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius sako, kad G. Vansavičienė vis dar yra įmonės darbuotoja. Buvo mažinama etatų pagal moters pareigybę, todėl jai pasiūlyta nutraukti darbo sutartį, susitarti dėl išeitinės kompensacijos. Bet tai nebuvo vienintelis pasiūlymas.

„Noriu pabrėžti, jeigu darbuotoja nesutinka su įmonės pasiūlytomis sąlygomis, tai ji gali grįžti ir dirbti. Viskas gerai. Mes sudarysime sąlygas, užtikrinsime, kad būtų darbo vieta, nepaisant to, kad būtų sumažintas etatų skaičius“, – aiškino įmonės atstovas.

G. Vansavičienė sako pajutusi spaudimą, kad net jeigu ir grįžtų į darbovietę, galiausiai būtų atleista vėliau.

„Man tikrai yra žinoma, kad esu tokia ne viena. Taip pat vienaip ar kitaip su kolegėmis buvusiomis buvo, sakykime, susitarta ir turbūt tas spaudimas palaužė jas ir tiesiog nieko kito nebeliko, kaip šalių susitarimu išeiti“, – teigia darbuotoja.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė Dovilė Šakalienė sako dažnai sulaukianti užklausų, kaip elgtis dėl panašių situacijų. Esą moterys baiminasi apie tai kalbėti, nesikreipia į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą ar Darbo ginčų komisiją dėl galimų pažeidimų. Pasak D. Šakalienės, yra nemažai darbdavių, nelinkusių turėti darbuotojų su vaikais dėl to, kad kyla rizikų dėl vaikų sveikatos ir dažnai tėvų pasirenkamo trumpo nedarbingumo.

„Jos sako, kad Lietuva yra maža, įmonė didelė, jeigu bus tiesiog sugadinta reputacija, bus pristatytos kaip konfliktiškos darbuotojos, o ir taip sunku su vaiku susirasti darbą. Darbdaviai ir šiandien nevengia klausinėti, kokio amžiaus jūsų vaikai, ar turite, kas juos prižiūrės, ar dažnai planuojate imti biuletenį“, – pasakoja D. Šakalienė.

G. Vansavičienės situaciją vertinti imasi lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Ji sako, kad darbdaviai randa būdų apeiti įstatymus.

„Dažnu atveju motyvai būna formalūs ir atitinkantys įstatymo reikalavimus, labai retai galime įžvelgti priekabiavimą dėl lyties ir diskriminaciją, nes nėra įrodymų. Dažnu atveju viskas vyksta telefoninio pokalbio metu, paskambinama tik ką ar po kiek laiko į vaiko priežiūros atostogas išėjusioms mamoms ir niekur nėra fiksuojama. Aš manau, kad pačios mamos susitaiko su tuo“, – aiškina kontrolierė.

Tarnyba, ištyrusi situaciją, tegali viešai pagrūmoti pirštu darbdaviams, pažeidžiantiems lygias galimybes. Bet problemų kyla dėl teisinio reguliavimo – šeimos padėtis nėra įtraukta į diskriminacijos pagrindų sąrašą, todėl šis klausimas gali atsidurti Seime.