Verslas

2015.12.04 10:26

TVF perspėjo Ukrainą apie galimas paramos programos vykdymo rizikas

ELTA 2015.12.04 10:26

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja rizikas, susijusias su finansinės paramos Ukrainai vykdymu, praneša „Ukrinform“, remdamasis TVF atstovu Ukrainoje Jerome Vacher.

„Mes matome tam tikrų rizikų, susijusių su TVF programos vykdymu. Norint toliau žengti pasirinktu keliu, būtina atitinkama politika“, – pareiškė TVF atstovas.

Kaip paaiškino J. Vacher, pagrindinė rizika yra ta, kad Ukrainoje gali būti priimtas biudžetas, kuris neatitiks TVF programos sąlygų. Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Fondas pasiekė susitarimą su Ukrainos finansų ministre Natalija Jeresko dėl mokestinės politikos ir biudžeto išlaidų. „Dabar laukiame, koks bus pristatytas biudžetas ir ar jis atitiks susitarimus. Ir ar galėsime jam pritarti“, – pridūrė J. Vacher.

Be to, TVF atstovas vėl paragino Rusiją ir Ukrainą susitarti dėl 3 mlrd. dolerių skolos restruktūrizavimo. „Mes raginame abi šalis sėsti prie derybų stalo ir pasiekti susitarimą šiuo klausimu“.

Pagal finansinės paramos Ukrainai programą numatyta skirti 17,5 mlrd. dolerių per ketverius metus. 2015 metais Kijevas jau gavo 6,7 mlrd. dolerių, iki metų pabaigos buvo pervestos dar dvi paramos dalys, po 1,7 mlrd. dolerių, tačiau lapkričio 30 d. Ukrainos finansų ministro pavaduotojas Artiomas Ševaliovas pripažino, kad šansų gauti lėšas iki 2016 metų beveik nėra.