Naujienų srautas

Verslas2015.12.04 08:20

OPEC susitikime bus svarstomos naftos išgavimo kvotos

Naftą eksportuojančių šalių organizacija  OPEC susitikime Vienoje svarstys, kiek ateinančiais metais išgauti naftos. Organizacijos sprendimai daro didelę įtaką naftos kainoms, todėl jei būtų nuspręsta mažinti gavybą, naftos kainos imtų kilti.

Organizacijos lyderė Saudo Arabija vis labiau spaudžiama sutikti mažinti gavybą, kad naftos kainos vėl imtų kilti. Nes šiuo metu visos iš naftos gyvenančios šalys patiria didžiulių nuostolių dėl pigios žaliavos. Nors sklando gandai, kad Saudo Arabija gali sutikti mažinti kvotas, tačiau ekspertai tuo abejoja dėl šalies keliamų sąlygų. Reikalaujama, kad kartu su OPEC, gavybą mažintų ir organizacijai nepriklausančios šalys, tokios kaip Rusija ar Kazachstanas. Nafta nuo praėjusių metų atpigo daugiau kaip perpus, nes pasaulyje susidarė žaliavos perteklius. Jungtinėse Valstijose prasidėjus skalūnų naftos revoliucijai, Saudo Arabija ir kitos OPEC narės nemažino gavybos. Manoma, kad taip Saudo Arabija siekė išstumti konkurentus iš rinkos, nes esant itin žemoms naftos kainoms, investuoti į naujų telkinių žvalgybą tampa nuostolinga.

Irano vyriausybės pareiškimai,  kad ji po naujųjų pradės smarkiai didinti naftos gavybą ir eksportą paralyžiuoja penktadienį Vienoje susitinkančių OPEK narių pastangas kaip nors sumažinti kvotas ir taip bandyti pakelti smarkiai kritusias naftos kainas.

Atšaukus sankcijas Iranas planuoja iškart padidinti eksportą mažiausiai puse milijono barelių per dieną. Turint omenyje, kad OPEC nepriklausanti Rusija taip pat sako neketinanti mažinti rekordinės gavybos ir eksporto, naftos kaina greičiausiai dar nukris.          

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi