Verslas

2015.12.04 08:01

Atlyginimai: statistikoje augo, tikrovėje – tik kai kuriems

15min.lt 2015.12.04 08:01

Kas ketvirtas Lietuvos dirbantysis gauna tokį patį atlyginimą, koks buvo daugiau nei prieš dvejus metus, todėl, atsižvelgdamas į po euro įvedimo išaugusias kainas, mano, kad jo atlyginimas iš esmės sumažėjo, teigia cvmarket.lt specialistai, rašoma įmonės pranešime spaudai.

„Lietuvos statistikos departamento duomenimis, lyginant su pernai, vidutinis atlyginimaspo mokesčių Lietuvoje augo 5,2 proc., o imant tik privatų sektorių – 6,1 proc., – sako specialistų paieškos portalo atstovė Raimonda Tatarėlytė, – tačiau, lapkritį apklausus 1534 šalies dirbančiuosius, paaiškėjo, kad algos ūgtelėjimą pajuto tikrai ne visi.“

Kaip  teigiama įmonės pranešime spaudai, mažiau nei prieš metus atlyginimas kilo 31,2 proc. apklaustų įmonių ir įstaigų darbuotojų.

Iš jų „šviežiai“ padidėjusia alga (per paskutinius šešis mėnesius) džiaugėsi beveik 22 proc.

Dar 18 proc. dirbančiųjų teigė, kad darbo užmokestį darbdavys pakėlė prieš metus, t.y. pakėlimo tikrai negalima sieti su įvestu euru ir su tuo susijusiomis ekonomistų prognozėmis, kad algos augs. O dar ketvirtadalis respondentų sakė jau beveik užmiršę algos didėjimo faktą, nes tai įvyko prieš dvejus metus ir daugiau.

Pasak pranešimo, daugiau nei 26 proc. dirbančiųjų šalies ūkyje negalėjo pasigirti jokiu algos didėjimu. Daugelis teigė, kad, atsižvelgiant į po euro įvedimo gerokai „pasipūtusias“ kainas, jų gaunamas atlyginimas už darbą faktiškai netgi susitraukė.

„Anot ekonomikos ekspertų, stipriai sumenkus nedarbui Lietuvoje bei didėjant neužimtų darbo vietų skaičiui, galime tikėtis dviženklio darbo užmokesčio augimo. Juolab statistikų duomenimis vidutinė alga Lietuvoje mažesnė nei Latvijoje ar Estijoje. Tačiau bent jau kol kas, kaip rodo mūsų surinkti duomenys, darbo užmokesčio augimas palietė tik nedidelę dalį Lietuvos dirbančiųjų,“ – teigia specialistė.