Verslas

2015.12.03 16:53

ECB mažina bankų indėlių palūkanas, užsimena apie naujas politines priemones

ELTA2015.12.03 16:53

Europos centrinio banko (ECB) pareigūnai ketvirtadienį sumažino vieną iš savo taikomų palūkanų normų ir pažadėjo imtis dar daugiau priemonių kovai su vis dar žemą lygį siekiančia infliacija. Bankas bando, kokios gali būti jo monetarinės politikos poveikio ribos, ir tikisi padidinti jos efektyvumą, praneša „Reuters“.

Laikydamasis savo pažado daryti viską, kas įmanoma, ir pakelti infliacijos lygį „kaip galima greičiau“, ECB smukdė komerciniams bankams taikomas laikomų indėlių palūkanas dar žemiau.

Infliacijos lygiui laikantis netoli nulio ribos ir greičiausiai nepasieksiant centrinio banko laukiamo 2 proc. vidurkio kelerius ateinančius metus, ECB ryžtingai nusiteikęs imtis veiksmų. Investuotojai kol kas tebespėlioja, kokie sprendimai bus pasirinkti iš ilgo ir ginčytino priemonių sąrašo.

Komercinių bankų laikomiems indėliams taikomos palūkanos sumažintos nuo -0,2 iki -0,3 procento, todėl finansų institucijos priverstos už indėlių saugojimą ECB mokėti dar daugiau. Anksčiau pareigūnai teigė, kad žemiau šis rodiklis jau nebekris.

Taip pat nurodoma, kad Europos centrinė finansų institucija savo vykdomą aktyvų supirkimo programą pratęs ir po ateinančių metų rugsėjo mėnesio, be to, kas mėnesį įsigyjamų aktyvų apimtys kilstelės nuo 60 iki 75 mlrd. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt