Verslas

2020.08.19 12:41

VTEK: lobistu įregistruotas „Retromobile“ vadovas Ramūnas Kardelis

Jūratė Valančiūtė, ELTA2020.08.19 12:41

Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ vadovas Ramūnas Kardelis įrašytas į Lietuvoje registruotų lobistų sąrašą. Tokį sprendimą trečiadienio posėdyje priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), išnagrinėjusi jo prašymą bei vadovaudamasi Lobistinės veiklos įstatymu.

Lietuvoje šiuo metu yra per šimtas registruotų lobistų. R. Kardelis tapo 114-uoju.

Lobistine veikla neturi teisės užsiimti VTEK neįregistruoti lobistai.

Lobistinė veikla, primena VTEK, - veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybės politikams, pareigūnams, valstybės tarnautojams ar kitiems asmenims, kurie pagal jiems teisės aktų nustatyta tvarka suteiktas pareigines funkcijas dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant teisės aktus, administracinius sprendimus.

Siekiant užtikrinti atskaitomybę ir skaidrumą, lobistai privalo teikti viešas veiklos deklaracijas. Ne vėliau kaip per septynias dienas nuo lobistinės veiklos dėl konkretaus teisės akto projekto ar administracinio sprendimo pradžios deklaracijoje būtina nurodyti, kas užsakė lobistinę veiklą, dėl kokio teisės akto ji buvo vykdoma ir kokiam asmeniui šiais veiksmais buvo siekiama padaryti įtaką.

Lobistinė veikla Lietuvoje reguliuojama nuo 2000-ųjų, ją įstatymo nustatyta tvarka prižiūri VTEK.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt