Verslas

2015.12.03 08:55

Derybos tarp „Gazprom“ ir Lietuvos bei Estijos dujų importuotojų įstrigo

BNS 2015.12.03 08:55

Derybos tarp Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ ir Lietuvos bei Estijos dujų importuotojų įstrigo, nes „Gazprom“ taip ir nepateikė aiškaus pasiūlymo dėl dujų kainų, rašo „Verslo žinios“.

„Mes siūlėme („Gazprom“ – red.) savo kainą, nes žinome mūsų poreikius, tačiau neturime jokio pasiūlymo iš „Gazprom“, tai nenormalu“, – energijos rinkas analizuojančios kompanijos ICIS naujienlaiškiui sakė šaltinis vienoje didžiausių importuotojų Jonavos trąšų gamykloje „Achema“.

Neturį jokių pasiūlymų iš „Gazprom“ dar nuo rugpjūtį pradėtų derybų ICIS patvirtino ir kelios estų įmonės. Vienintelė rusiškomis dujomis prekiaujanti įmonė – „Latvijas Gaze“ su „Gazprom“ turi galiojančią tiekimo sutartį iki 2030 metų, todėl ji nesidera su „Gazprom“.

Pavojaus, kad Lietuvoje ir Estijoje kitąmet pritrūks dujų, nėra, nes esą galimus vamzdynais iš Rusijos perduodamų dujų trūkumus gali kompensuoti kiti tiekėjai, rašo „Verslo žinios“.

„Gazprom“ skelbė, kad Baltijos šalių pirkėjams dar šiemet surengs dujų aukcioną – varžytynės galėjo būti paskelbtos gruodžio 1 dieną, tačiau, pasak šaltinių, jos buvo atidėtos, nes turėtų būti patikrintas užsiregistravusių dalyvių finansinis pajėgumas, o tai užtruktų, todėl vargu ar varžytynes būtų įmanoma surengti dar gruodį.

Todėl aukciono galima būtų tikėtis kitų metų sausį. Šaltiniai tvirtina, kad Lietuvos ir Estijos vartotojams „Gazprom“ ketina pasiūlyti apie 2 mlrd. kubų dujų – maždaug tiek, kiek šiose šalyse suvartojama per metus.