Verslas

2015.12.02 17:16

R. Šadžius: vidaus saugumui kitąmet skirta dar 10 mln. eurų, švietimui – 12 mln. eurų

BNS2015.12.02 17:16

Vyriausybei pagal Seimo narių pasiūlymus kiek pakoregavus kitų metų biudžetą, vidaus saugumui papildomai bus skirta 10 mln. eurų, o finansavimą švietimui nuspręsta padidinti 12 mln. eurų, trečiadienį pranešė finansų ministras.

„Vidaus saugumo visoms problemoms, ne tik Vidaus reikalų ministerijai, bet ir kitoms institucijoms, papildomi asignavimai sudarys apie 10 mln. eurų. Švietimo sistemai taip pat didelis padidėjimas – apie 12 mln. eurų, iš jų 9 mln. eurų skiriami mokytojų atlyginimams didinti ir tai sudarys apytikriai, Švietimo ir mokslo ministerijos skaičiavimais, apie 2,5 proc.“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė Rimantas Šadžius.

Anot jo, tai leis padidinti algas ne tik ikimokyklinio ugdymo, bet ir kitiems pedagogams.

„Tie mažesni atlyginimai daugiau paaugs, vidurinio mokslo pedagogų šiek tiek mažiau, bet pagerėjimas bus“, – tvirtino ministras.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sakė, kad palyginti su šiais metais, vidaus saugumo finansavimą numatoma didinti 28,5 mln. eurų.

„Litais pažiūrėjus, apie 100 mln. gaunasi – tai suma didžiulė, jinai bus investuota į darbuotojų profesionalumo ir motyvacijos didinimą ir įrangos, reikalingos žmonių saugumui užtikrinti, įsigijimą ir tobulinimą“, – žurnalistams Vyriausybėje teigė S.Skvernelis.

Pasak jo, daugiau lėšų gaus policija, ugniagesiai, Viešojo saugumo tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimų taryba, Vadovybės apsaugos departamentas.

Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime nurodoma, kad Vidaus reikalų ministerijos valdymo sričiai teks 7 mln. eurų.

R.Šadžiaus teigimu, papildomų lėšų bus gauta, sumažėjus įmokoms į kitų metų Europos Sąjungos biudžetą bei gavus daugiau akcizų pajamų.

„Po to, kai prieš dvi savaites Europos Sąjungos taryba pakoregavo 2016 metų ES biudžetą, staiga sutaupėme virš 10 mln. eurų įmokų į Europos Sąjungos biudžetą. Na, o kadangi Seimas ruošiasi jau šiomis dienomis likviduoti skylę biodegalų apmokestinimo srityje, galėjome pakoreguoti ir akcizų įplaukas“, – žurnalistams aiško R.Šaldžius.

Pasak R.Šadžiaus, didesnių pajamų kitąmet laukiama ir iš pelno mokesčio.

„Turime vieną mokestį, kurį surenkame geriau negu planavome ir kurį galime gana patikimai planuoti bent jau pirmai kitų metų pusei – pelno mokesčio įplaukas, kadangi avansinės įmokos šiuo metu mokamos gerokai didesnės negu mes planavome. Taigi pelno mokesčio planą taip pat pakoregavome“, – sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad kitų metų pridėtinės vertės ir gyventojų pajamų mokesčių surinkimo prognozės yra nepakeistos.

„Atsižvelgėme ir į ekonominę situaciją, ir į tuos nuogastavimus, kurie buvo išsakyti Valstybės kontrolės, Lietuvos banko. Jie galbūt pamatė tam tikrą optimizmą mūsų pajamų planavime, mes matome realizmą, atsižvelgdami į tai, koks dabar yra surinkimas. Mokesčių administravimo pagerinimo planuojamo rezultato į biudžeto planus mes nutarėme nedėti, nes tai atitiktų atsakingo pajamų, biudžeto planavimo principus, kurių mus skatina laikytis ir Europos Komisija“, – teigė R.Šadžius.

Vyriausybės patobulintas 2016 metų biudžeto projektas vėl bus teikiamas Seimui. Biudžeto svarstymas Seime numatytas gruodžio 8-ąją, o priimti jį planuojama gruodžio 10 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt