Naujienų srautas

Verslas2013.02.18 12:41

V. Vasiliauskas pripažino, kad Ūkio bankas nemokus

Pirmadienio ryte Vyriausybėje apsilankęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ministrams pristatė situaciją Ūkio banke po laikinojo administratoriaus išvadų pateikimo.

Pirmadienio ryte Vyriausybėje apsilankęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ministrams pristatė situaciją Ūkio banke po laikinojo administratoriaus išvadų pateikimo.

„Pristatyti galimi sprendimo būdai, bet galutinai Lietuvos bankas apsispręs šiandien 17 val.“, – po vizito Vyriausybės posėdyje kalbėjo V. Vasiliauskas. Konkrečiai įvardyti, kas buvo aptarta Ministrų kabinete, Lietuvos banko vadovas atsisakė, nes susitikimas buvo uždaras.

Žurnalistams pasiteiravus, kokia visgi yra situacija Ūkio banke, V. Vasiliauskas sakė: „Turbūt nepuiki. Bankas iš principo yra nemokus. Apie skaičius dabar kalbėti nenorėčiau“.

Į klausimą, ar po laikinojo administratoriaus išvadų situacija banke blogesnė nei tikėtasi, Lietuvos banko valdybos pirmininkas atsakė: „Buvome pakankamai tikslūs, manau“.

A. Butkevičius: Ūkio bankas turi pradėti kuo greičiau veikti

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Ūkio bankas nuostolių neatneš, o jo veikla turėtų būti kuo greičiau atnaujinta.

„Nuostolių būti negali, nes yra indėlių draudimo įstatymas. Gali būti keliamas klausimas – laikinas finansinių srautų subalansavimas. O aš manau, kad nuostolių nebus“, – tvirtino socialdemokratas.

Pasiteiravus, koks premjerui būtų priimtiniausias Ūkio banko likimas – bankrotas, gerosios ir blogosios banko dalies atskyrimas ir perleidimas kitam rinkos žaidėjui ar naujo tarpininko steigimas – A. Butkevičius atsakė: „Kad bankas pradėtų kuo greičiau veikti ir nuo kitos savaitės“.

Žurnalistams užklausus, ar įmanoma būtų per savaitę atnaujinti banko veiklą, premjeras atsakė teigiamai: „Bus privaloma, kad būtų įmanoma“.

Ministras pirmininkas taip pat teigė, kad kol kas informacijos apie valstybės valdomų įmonių turėtus indėlius Ūkio banke informacijos neturi.

 
www.DELFI.lt
 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi