Naujienų srautas

Verslas2015.12.02 09:39

EK: laikas rasti sprendimą dėl ES ir Ukrainos asociacijos nenumaldomai senka

ELTA 2015.12.02 09:39

Europos Sąjungos, Ukrainos ir Rusijos pareigūnams antradienį nepavyko susitarti dėl laisvosios prekybos asociacijos tarp Kijevo ir Briuselio. Maskva itin aršiai priešinasi nuo sausio 1-osios įsigaliojantiems pokyčiams prekybos srityje. Apie tai praneša „EUbusiness“.

Europos Komisija pasibaigus nesėkmingoms diskusijoms įspėjo, kad laikas įveikti Rusijos pasipriešinimą prekybos paktui „nenumaldomai senka“.

„Sutinkame tęsti darbą ekspertų ir ministrų lygiu, tačiau likus labai mažai laiko būtina imtis ypač atkakliai siekti susitarimo, – po derybų kalbėjo Rusijos ekonomikos plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas. – Matyti, kad liko vos mėnuo, todėl situacija ima kelti nerimą“.

Laisvosios prekybos sutartis tėra platesnio 2014 metų ES asociacijos susitarimo dalis, šis dokumentas turėjo įsigalioti dar šių metų sausį. Tiesa, rugsėjį ES atidėjo planų įgyvendinimą metams, taip siekdama paskatinti taikos palaikymo siekį pirmųjų paliaubų Ukrainoje metu.

Rusija savo ruožtu teigia, kad ES ir Ukrainos laisvosios prekybos susitarimas neigiamai paveiks jos pačios interesus ir ekonominius ryšius su Kijevu. Vyko keli ES, Rusijos ir Ukrainos pareigūnų derybų etapai, tačiau jokios pažangos pasiekti nepavyko.

ES prekybos komisarė Cecilia Malmstroem pasibaigus pokalbiui buvo nusiteikusi ryžtingai: „Jeigu turime valios – padarysime tai“, tačiau pridūrė, kad „laikas bėga nenumaldomai greitai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi