Verslas

2015.12.01 16:02

Turkija įvertino savo nuostolius dėl Rusijos taikomų sankcijų

ELTA 2015.12.01 16:02

Turkijos ekonominis laikraštis „Dunya“, remdamasis savo šaltiniais, įvertino šalies vaisių ir daržovių eksportuotojų nuostolius dėl Rusijos taikomų sankcijų 150-čia mln. JAV dolerių, praneša „Reuters“.

Leidinys nurodo, kad apytikslės į Rusiją eksportuoti draudžiamų ir sugesti galinčių vaisių ir daržovių apimtys siekia 190 tūkst. tonų. Šios prekės leidimo eksportuoti laukia šalies uostuose, pasienio punktuose ir sandėliuose.

Nors prekės negali būti tiekiamos į Rusijos teritoriją, tačiau vaisių ir daržovių kainos pačioje Turkijoje auga. Pardavėjai kainas kelti pradėjo prasidėjus žiemos sezonui, nors sandėliuose laikomą produkciją bandant parduoti vidaus rinkoje kainos turėtų kristi.

Prekybos Turkijos rinkoje dalyviai nesitikėjo, kad šių prekių kiekiai liks neeksportuoti iš šalies. Turkijos tarptautinės krovinių vežėjų asociacijos pirmininkas Cetinas Nuhoglu paaiškino, kad sugriežtinus Rusijos muitinės procedūras pasienyje susidarė stambiojo krovininio transporto eilės, nors prekės vežamos tiek į Rusiją, tiek ir Vidurio Azijos šalis.

„Susidarius tokiai situacijai, aktyviau bus naudojamas maršrutas Kaspijos jūra. Jeigu keltai ims veikti visu pajėgumu, kelio išlaidos sunkvežimiams sumažės 30-čia procentų“, – mano C. Nuhoglu.