Verslas

2015.12.01 11:25

D. Grybauskaitė: Lietuva EBPO nare gali tapti 2017 metais

BNS2015.12.01 11:25

Lietuvos vadovė tikisi, kad šalis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare galėtų tapti jau 2017-aisiais. Tai Dalia Grybauskaitė pareiškė po susitikimo su organizacijos vadovu.

Pirmadienį Paryžiuje susitikusi su EBPO generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria, D.Grybauskaitė teigė iš jo išgirdusi, jog Lietuvos įdirbis, stojant į organizaciją, yra geras.

„Vakar Paryžiuje turėjau progos susitikti su (EBPO – BNS) direktoriumi ponu Gurria, kuris sakė, kad įdirbis geras, didelis ir iš tikrųjų jau eina daug kas sinergiškai. Tai reiškia, kad greitu laiku, gal ne kitąmet, bet jau nuo 2017 metų – aš taip labai norėčiau tikėtis – Lietuva galės tapti ir šios organizacijos nare, o tai yra prestižas, kokybė, galimybė konsultuotis“, – antradienį Metų ekonomikos forume Vilniuje sakė prezidentė.

Pasak jos, Lietuva daug pasiekė, modernėdama ir žengdama į priekį, tačiau teigė, jog vis dar trūksta investicijų į mokslinius tyrimus.

„Džiaugtis neužtenka, būtina eiti pirmyn. (...) Pasižiūrėję į Eurostato duomenis, kiek investuojame į mokslinius tyrimus, esame dešimti nuo galo. Na, bent jau ne treti nuo galo. Išties kažkur per vidurį. Kaip optimistiškai bežiūrėtume, nukreipti savo investicijas į mokslą dar turime daug kur“, – tikino D. Grybauskaitė.

Šiuo metu EBPO turi 34 nares. Ši organizacija buvo įkurta 1961 metais kaip pamaina Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijai (EEBO), administravusiai Marshallo planą – po Antrojo pasaulinio karo JAV pasiūlytą Europos ekonomikos atgaivinimo projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.