Verslas

2015.11.28 00:47

Klaipėdoje atidaryta atliekų rūšiavimo gamykla

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.28 00:47

Klaipėdos rajone atidaryta atliekų rūšiavimo gamykla. Joje bus gaminamos antrinės žaliavos, kurios vėliau keliaus perdirbėjams. Tai – antroji tokia gamykla Lietuvoje iš planuojamų dešimties.

Apie 12 milijonų eurų kainavusi gamykla iškilo Dumpių sąvartyne. Į ją keliaus visos komunalinės, išskyrus pramonines ir statybines, atliekos iš septynių Klaipėdos regiono savivaldybių.

Rankiniu būdu iš mišrių komunalinių atliekų atskirta antrinė žaliava bus susmulkinta, supakuota ir parduota perdirbėjams.

Per metus Klaipėdos apskrityje surenkama per 120 tūkst. tonų komunalinių atliekų todėl planuojama, kad gamykla dirbs dviem pamainomis. Skaičiuojama, kad per metus viena pamaina, kurioje – per 50 žmonių, apdoros apie 75 tūkst. tonų komunalinių atliekų. Iš šio kiekio tikimasi atskirti apie 20 proc. antrinių žaliavų.

„Galiu pasakyti, kad kaštų prasme šis projektas 2016 metais Klaipėdos regiono gyventojams atliekų nebrangins. Tačiau gali būti ir kitų dalykų kaip taršos mokestis, kuris yra įvestas ir yra valstybinis, tačiau tai jau kitos diskusijos tema“, – sakė UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Šarūnas Reikalas.

Per metus Lietuvoje sukaupiama iki 500 tūkst. tonų atliekų. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, iki 2020 metų apie pusę visų atliekų turės būti perdirbta. Todėl numatoma, kad šalyje veiks apie 10 tokių gamyklų, o sąvartynų mažės.

„Per 6 metus buvo uždaryta 800 sąvartynų, tad įsivaizduokite, kokią mes turėjome aplinką, kiek visko buvo pas prikraunama. Dabar yra likę visiškai nedaug, berods apie 11 sąvartynų“, – džiaugėsi aplinkos viceministras Algirdas Genevičius.

Tokia gamykla, identiška Klaipėdoje atidaromai rūšiavimo gamyklai, jau veikia Alytuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.