Naujienų srautas

Verslas2015.11.27 17:40

Kitas ES ir JAV laisvosios prekybos derybų raundas vyks vasarį

ELTA 2015.11.27 17:40

Kitas derybų raundas dėl Transatlantinės laisvosios prekybos zonos tarp Europos Sąjungos (ES) ir JAV vyks ateinančių metų vasarį, tai penktadienį per spaudos konferenciją Briuselyje pranešė Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas.

„Eilinis derybų raundas vyks 2016 m. vasarį“, – sakė jis.

Derybos dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties tarp JAV ir ES trunka metus dvejus, sutarties tikslas – paskatinti abiejų regionų ekonomikos augimą šalinant įvairius prekybos ir užsienio investicijų barjerus.

Europos ir JAV derybininkai jau daugiau nei dvejus metus tęsia derybas dėl didžiausia pasaulyje laikomos laisvosios prekybos ir investicijų sutarties. Ambicingas paktas sulaukė aršios kritikos iš profsąjungų ir aktyvistų Profsąjungos perspėja apie rizikas, susijusias su nepakankamu Europos produkcijos konkurencingumu JAV prekių fone, dėl to gali išaugti bankrotų skaičius, padidėti nedarbas.

Jeigu būtų įgyvendinta, TTIP taptų didžiausiu prekybiniu susitarimu, kuriuo būtų sukurtas laisvosios prekybos koridorius nuo Havajų iki Lietuvos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi