Verslas

2015.11.27 15:13

Latvija skirs Turkijai 4,3 milijono eurų

ELTA 2015.11.27 15:13

Latvija nusprendė skirti Turkijai 4,3 milijono eurų, kad padėtų jai priimti pabėgėlius, praneša „rus.tvnet.lv“.

Latvija taip pat pritars pasiūlymui pradėti derybas dėl Turkijos stojimo į ES.

Pasak Latvijos vidaus reikalų ministro Richardo Kozlovskio, toks sprendimas priimtas todėl, kad Latvija turi būti solidari su kitomis ES šalimis, o Turkija vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant pabėgėlių problemą.

Latvija norėtų pervesti šią sumą 2017 metais, bet dėl to dar reikės tartis su EK. Taip pat reikės susitarti dėl mokėjimų grafiko – mokėti iškart ar dalimis.

Antradienį buvo pranešta, kad Europos Komisija pritarė pasiūlymui skirti Turkijai 3 milijardus eurų kovai su migracijos krize.

„Bendra Turkijai skiriamų lėšų suma – 3 milijardai eurų. Jų pervedimas prasidės nuo 2016 metų sausio 1 d.“, – pažymima EK pranešime. Jame patikslinama, kad už šiuos pinigus bus kuriamas „koordinacinis mechanizmas, kuris kompleksiškai tenkins pabėgėlių ir juos priimančių bendruomenių poreikius“.

„Kovoje su migracijos krize visiškai akivaizdu, kad ES ir Turkija turi aktyvinti dvišalį bendradarbiavimą. Mes turime kartu realizuoti veiksmų planą, kuris padės sutvarkyti migrantų srautus ir sustabdyti nelegalią migraciją. Šiais pinigais bus gerinamas kasdienis pabėgėlių gyvenimas Turkijoje“, – pažymėjo EK pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas.

Sekmadienį Briuselyje įvyks ES ir Turkijos viršūnių susitikimas dėl migracijos, kurį šaukia Europos Tarybos vadovas Donaldas Tuskas.