Verslas

2015.11.27 10:04

Atnaujintas rusiškų grūdų eksportas į Turkiją

ELTA 2015.11.27 10:04

Iš Rusijos Azovo jūros uostų atnaujintas grūdų eksportas į Turkiją. Jis buvo pristabdytas po įvykusio incidento – Sirijos pasienyje numušto Rusijos naikintuvo. Vis dėlto ir dabar kai kurie prekiautojai nervingai derasi dėl naujų sutarčių, teigia sektoriaus šaltiniai. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Tęsiamas eksportas rodo, kad šalys tarpusavyje susijusios tarptautinės prekybos srityje. Turkija bei Egiptas laikomi didžiausiais Rusijos kviečių importuotojais, o pastarosios embargas kai kuriems Europos Sąjungoje gaminamiems produktams pavertė ją priklausomą nuo turkiškų daržovių.

Dubajuje įsikūrusios tarpininkavimo bendrovės „Actava Trading DMCC“ vadovas Gregory Souris pranešė apie pasirašytus muitinės dokumentus ir nurodė, kad keli laivai pasiruošę plukdyti grūdus iš Azovo jūros. Anot jo, dokumentų išdavimas šią savaitę buvo vilkinamas, be to, vėlavimas susidarė tik tvarkant į Turkiją plaukiančių laivų dokumentaciją.

„Panašu, kad laivams jau išduodami leidimai“, – nurodo jis. Tiesa, situacija ir toliau išlieka įtempta bei neaiški. „Mums nėra aišku, kas bus toliau“, – teigia G. Souris.