Verslas

2015.11.26 15:55

D. Medvedevas pasiūlė įvesti embargą Turkijos produktams

ELTA2015.11.26 15:55

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas įgaliojo vyriausybę per dvi dienas parengti atsakomąsias priemones po rusiško lėktuvo numušimo, praneša „RIA Novosti“.

„Rengiamame priemonių dokumente bus numatyti Turkijos ekonominių struktūrų veiklos Rusijos teritorijoje apribojimai ir draudimas, taip pat turkiškos produkcijos, įskaitant maisto produktus, įvežimo apribojimai ir draudimas, kiti apribojimai“, – kalbėjo šalies premjeras per vyriausybės posėdį.

Tarp galimų priemonių D. Medvedevas užsiminė apie ekonominio bendradarbiavimo programų pristabdymą, apribojimų finansinėje ir prekybos sferose įvedimą, Turkijos įmonių veiklos Rusijos teritorijoje draudimą. Šalies premjeras taip pat pasiūlė nutraukti Rusijos ir Turkijos derybas dėl investicinių lengvatų ir apsvarstyti galimybę įšaldyti investicinius projektus. Be to, sankcijos gali būti taikomos ir maisto produktams.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad apribojimai Turkijai bus neterminuoti, jie bus atšaukti, atsižvelgus į tai, kaip klostysis abiejų šalių santykiai ir kokia bus tarptautinė situacija. Premjeras taip pat atkreipė dėmesį, kad sprendimai dėl atsakomųjų priemonių bus parengti remiantis įstatymu dėl specialiųjų ekonominių priemonių, priimtu 2006 m. pabaigoje.

Turkų pajėgos antradienį numušė rusų naikintuvą, kuris, jų teigimu, įskrido į Turkijos oro erdvę. Rusijos kariuomenė tai neigia.