Verslas

2015.11.26 13:47

VMI: nemokantiems žemės mokesčio bus taikomi priverstinio išieškojimo veiksmai

ELTA 2015.11.26 13:47

Gyventojai ir įmonės dar nesumokėjo 3,3 mln. eurų žemės mokesčio, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI). Skolininkams, kurių VMI suskaičiuoja per 109 tūkst., išsiųsti priminimai apie būtinybę nedelsiant sumokėti žemės mokestį. Tai padaryti reikėjo iki lapkričio 16 d.

Anot Mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės, gavę priminimus gyventojai turėtų suskubti sumokėti žemės mokestį, nes to nepadarius bus taikomi išieškojimo veiksmai, duodant nurodymus kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti mokestinės nepriemokos sumas iš asmens sąskaitos.

„Jei sąskaitoje nėra pakankamai lėšų skolai padengti, įstatymas numato galimybę priverstinai išieškoti mokestinę nepriemoką iš mokesčių mokėtojo turto,“ – sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.

VMI atstovė priminė, kad išieškojimas dabar vyksta per Registrų centro administruojamą PLAIS sistemą iš visų skolininko sąskaitų.

Gyventojai, prisijungę prie Mano VMI sistemos, ras priminimus ir apie neįvykdytus valstybei mokestinius įsipareigojimus, ir aktualią informaciją apie vėluojamus sumokėti mokesčius: jų sumas, delspinigius.

Elektroninio deklaravimo sistemoje publikuojamos žemės mokesčio deklaracijos, kuriose pateikiama išsami informacija apie valdomus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją. Žemės savininkams, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos buvo išsiųstos paštu.

Tie žemės savininkai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negavo žemės mokesčių deklaracijų, turėtų kreiptis į VMI Mokesčių informacijos centrą trumpuoju telefonu 1882 arba užsukti į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių.