Verslas

2015.11.26 15:50

Šalčiausiais mėnesiais vilniečiai daugiau mokės ir už šildymą, ir už karštą vandenį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.26 15:50

Bendrovė „Vilniaus energija“ skelbia, kad gruodį šiluma brangs, nes spalį pirkta daugiau dujų iš Suskystintųjų dujų terminalo (SGD). Pasak įmonės atstovo,  dėl to  šilumos kaina gruodžio ir sausio mėnesiais Vilniuje bus aukštesnė, tačiau vasarį kris žemyn.

Anot „Vilniaus energijos“, šilumos ir karšto vandens kaina gruodį, palyginti su lapkričiu, išaugs  daugiau negu ketvirtadaliu.

Energetikos ministerijos ministro Roko Masiulio patarėjas Mantas Dubauskas sako, kad daugiau dujų iš SGD pirkti nusprendė pati „Vilniaus energija“.  

„Atkreiptinas dėmesys, kad spalio mėnesį „Vilniaus energija“ pati nusprendė iš „Litgas“ pirkti gerokai didesnį SGD kiekį, nei planavo. Buvo suplanuota nupirkti 4,775 mln. kub. metrų SGD. Tačiau pagal „Vilniaus energijos“ iniciatyva pakoreguotą planą, nupirkta 13,96 mln. kub. metrų. Atitinkamai sumažintas lapkričio mėnesio SGD pirkimo planas: nuo 25,629 iki 16,444 mln. kub. metrų. Taigi bendras per du mėnesius suvartotas SGD kiekis nepasikeis“, – laiške aiškino M. Dubauskas.

Energetikos ministras Rokas Masiulis sako, kad „Vilniaus energija“ keistai elgiasi jau ne pirmą kartą.

„Vilniaus energija“ metus pabaigia taip pat, kaip ir pradėjo: keistomis manipuliacijomis perkamo kuro kaina. Metų pradžioje bendrovė delsė sudaryti sutartį dėl pigesnių dujų pirkimo – daugiau nei mėnesį buvo permokama už dujas. Vėliau paaiškėjo, kad biokuras perkamas iš susijusios bendrovės už išpūstą kainą. Šįkart spalio mėnesį „Vilniaus energija“ suskystintųjų dujų pirko gerokai daugiau, nei planavo, nors nebuvo jokio poreikio tą daryti“, – apie keistą bendrovės elgesį pasakojo energetikos ministras.

Pasak jo, jei smarkiai išaugo kuro poreikis, trūkstamų dujų buvo galima nusipirkti biržoje. O šiuo atveju dėl „sunkiai paaiškinamų“ „Vilniaus energijos“ veiksmų vartotojai Vilniuje ir vėl permokėjo už kurą, skirtą šilumai gaminti.