Naujienų srautas

Verslas2015.11.26 11:23

SEB bankas atskleidė, kas dažniausiai atsiskaito mokėjimo kortelėmis

ELTA 2015.11.26 11:23

Per devynis šių metų mėnesius atsiskaitymų SEB banko išduotomis mokėjimo kortelėmis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo beveik penktadaliu – 18 procentų. Banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai.

SEB statistika rodo, kad, pavyzdžiui, vilniečių banko klientų atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, yra didžiausia – jie iš visų pinigų, kuriuos išleidžia mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, 43 proc. moka kortele. Jonavoje ir Tauragėje, įskaitant ir jų rajonus, šis rodiklis yra beveik perpus mažesnis – 24 proc. Visų SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, šiuo metu yra 34 procentai.

Pasak SEB banko prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Virginijaus Doveikos, kasmet šis rodiklis paauga keletu procentų.

„Tai rodo, kad žmonių įpročiai kinta ir mokėjimo kortelės vis dažniau naudojamos ne norint pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų, o jomis atsiskaitant. Didmiesčiuose mokėjimo kortelių naudotojų yra daugiau ir dėl platesnės infrastruktūros ir dėl to, kad juose daugiau jaunų žmonių, kurie dažniau naudojasi technologiniais sprendimais, naujovėmis. Tuo tarpu mažesniuose miesteliuose, kur daugiau vyresnio amžiaus žmonių, vis dar dažniau mokama grynaisiais pinigais“, – sakė V. Doveika.

Vis dėlto, anot V. Doveikos, pokyčiai sparčiau ateina ir į Lietuvos regionus, nes čia pastaruoju metu gana greitai plečiamas mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklas.

„Vien SEB bankas per tris šių metų ketvirčius iš viso įdiegė daugiau kaip 1 400 naujų elektroninių mokėjimo kortelių skaitytuvų visoje Lietuvoje. Aptarnauti kortelių turėtojus panoro ne tik didelės, bet ir mažos įmonės – iš viso daugiau kaip 750 bendrovių. Tai ir mažos kavinės ar kepyklos, turgaviečių prekybininkai, kiti smulkūs paslaugų teikėjai. Daug naujų skaitytuvų įdiegėme mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose – Palangoje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Anykščiuose“, – teigė SEB banko atstovas.

Remiantis banko statistika, šiais metais sparčiai augo atsiskaitymų kortele už smulkius pirkinius (iki 3 eurų vertės) skaičius. Tokių atsiskaitymų SEB banko kortelėmis per devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo 13 proc.

„Tam, be abejonės, įtakos turi euro – didesnio nominalo valiutos negu litas – įvedimas. Pratindamiesi prie naujos valiutos pirkėjai ne tik metų pradžioje, bet ir iki šiol dažniau renkasi paprastesnį būdą mokėti už prekes ir paslaugas, kad nereikėtų laukti grąžos. Akivaizdu, kad tai galioja kalbant ir apie mažesnės vertės pirkinius. Čia, ko gero, galima įžvelgti ir psichologinį aspektą – pasikeitus valiutai iš smulkesnės į stambesnę nebeliko kliūčių net ir už nedidelės vertės pirkinius mokėti kortele“, – svarstė V. Doveika.

Šiuo metu SEB bankas Lietuvoje iš viso yra išdavęs apie 940 tūkst. įvairių tipų mokėjimo kortelių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi