Naujienų srautas

Verslas2015.11.26 10:54

Burbiškių draustinyje nelegaliai iškilę 11 „Venecija LT“ daugiabučių bus įteisinti

„Venecija LT“ – tai gyvenimo būdas, o ne kvadratiniai metrai!“ Tą apie įmonės „Venecija LT“ namus pasakyti galėtų ir Statybų inspekcija, mat nė vienam kvadratiniam metrui iš vienuolikos daugiabučių nėra išduotas statybos leidimas. Nelegali ir šalia esanti pirtis, automobilių stovėjimo, krepšinio aikštelės, tvoros. Visa tai pastatyta ne per vienerius metus, tačiau statybas prižiūrintys valdininkai tik rašinėjo raštus. O dabar beliko visa tai tik įteisinti.

Burbiškių draustinyje, esančiame maždaug už 7 kilometrų nuo Vilniaus Arkikatedros, stovi 11 prabangių daugiabučių.

Štai ką patys projekto vystytojai rašo apie miškingoje vietoje pastatytus daugiabučius: „Kurdami „Venecijos.LT“ kvartalą svajones pavertėme realybe. Piešdami šiltus namus išskiriame gamtos dvelksmą, jaukų kiemą, draugiškus kaimynus ir saugumą. Čia galite džiaugtis gamtos prieglobsčiu, bet kartu nepasigesti ir miesto patogumų, tai galimybė puoselėti sveiką ir harmoningą gyvenimą.“

„Venecija LT“ savo tinklalapyje nuolatos dalijasi naujienomis apie kvartalo triušiukų žaidimus ir ožiukų apetitą, lapų grėbimą, šachmatus, sodriai žalią žolę, pramogas pirtyje ir pan.

Matyt, dėl to dauguma butų „Venecijos kvartale“ yra parduoti. Tačiau oficialiai nė vienas tų butų neegzistuoja – absoliučiai visi daugiabučiai ten yra pastatyti nelegaliai.

Raginimo griauti neišgirdo

„Venecija LT“ vienintelis akcininkas yra „Holding Burbiškės“, o pastaroji priklauso 46 metų Izraelio piliečiui Evgeniui Merkinui, kuris akcininku registruotas 2014 metais, tai yra jau po to, kai Burbiškėse pradėti statyti namai.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) matė nelegalių statybų užuomazgas ir prašė jas nutraukti.

„Dėl daugiabučio namo savavališkos statybos aktas surašytas 2013 metais, pradėjus savavališkai įrenginėti gręžtinius polius būsimiems statinio pamatams, ir statytojui UAB „FUCUS statyba“ pateiktas privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius“, – 15min.lt aiškino VTPSI.

Tačiau, matyt, pro vieną ausį įėjo, o pro kitą išėjo. Mat 2014 metais nustatyta, kad ant tų nelegalių pamatų vis tik vykdoma daugiabučio gyvenamo namo statyba. Tuomet surašytas dar vienas savavališkos statybos aktas ir privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius.

„Kai nurodymas per nustatytą terminą nebuvo įvykdytas, inspekcija kreipėsi į teismą, prašydama įpareigoti statytoją tai atlikti. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2015-05-26 nutartimi patvirtino taikos sutartį, kuria UAB „FUCUS statyba“ įsipareigojo ne vėliau kaip per 12 mėnesių parengti statinio (-ių) projektą (nuo projekto sprendinių priklausys, ar tai bus kaip vienas pastatas ar kaip keli sublokuoti) ir gauti statybą leidžiančius dokumentus“, – aiškino VTPSI.

Kitaip tariant, bendrovė turi dar maždaug pusę metų savavališkoms statyboms įteisinti. Daugiabutis, kaip rašo VTPSI, nors ten jų stovi 11, pastatytas ne valstybinėje žemėje, bet bendrovės „Venecija LT“ 30 metų terminui išsinuomotame žemės sklype.

Ir tai dar ne viskas.

Nelegalus ir poilsis

Kaip privalumas gyventojams pristatoma ir šalia esanti pirtis, kuria jie gali mėgautis su 36 proc. nuolaida.

Pirtis taip pat nelegali. Kaip ir krepšinio aikštelė. Tvora. Automobilių aikštelė. VTPSI lapkričio 24 dieną atliko patikrinimą, surašė aktą, kuriame konstatavo, kad „bendrovė „Piliuona“ valstybinėje žemėje savavališkai pastatė pirtį ir krepšinio aikštelę su aptvarais, automatinius tvoros vartus, automobilių aikštelę ir tvorą aplink ją.“

Dėl šių statinių VTPSI surašys savavališkos statybos aktus ir ruošis nelegalių statinių griovimui.

„Bus atliekami teisės aktų nustatyti veiksmai savavališkos statybos padariniams pašalinti“, – informavo inspekcija.

Bendrovė „Piliuona“ priklauso 1985 metais gimusiam Justinui Keziui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi