Verslas

2015.11.26 10:37

Siūloma naikinti degalų akcizo lengvatas

BNS2015.11.26 10:37

„Neste Lietuvos“ pasiūlytas suomiškas biopriedas degalams, kurio negali pasiūlyti kiti degalų gamintojai, privertė sukrusti rinką. Biodegalų asociacija inicijavo Akcizų įstatymo pataisą ir ragina naikinti akcizų lengvatas degalams su biopriedais, esą valstybei užkrauta per sunki našta, o konkurentai prabilo apie nelygias sąlygas, rašo „Verslo žinios“.

Suomijoje gaminamo priedo „NexBTL“ į dyzeliną galima maišyti didesniu santykiu nei, pavyzdžiui, riebiųjų rūgščių metilo esterio (RRME) priedų, gaminamų Lietuvoje. Pastarųjų vasarą į dyzeliną maišoma 7 proc., žiemą visai nemaišoma. Į asociacijos pasiūlymą įsiklausiusi ir pataisas pasiūliusi Seimo narių grupė teigia, esą tai, kad nuo 2014 metų Lietuvoje prekiaujama degalais su 30–60 proc. biodyzelino, reiškia, kad per metus valstybė netenka 66 mln. eurų pajamų.

Lengvatas siūloma palikti tik dviem biodegalų ir degalų mišiniams: E85 (85 proc. etanolio ir 15 proc. benzino, skirto benzinu varomoms transporto priemonėms) ir B100 (degalai skirti dyzeliniams varikliams).