Verslas

2015.11.26 12:54

Į Klaipėdą atkeliaus Kinijos investicijos

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.11.26 12:54

Kinijos pramonės korporacija „China Merchants Group“ (CMG) ketina plėstis Klaipėdoje. Pekine ketvirtadienį pasirašyti tai numatantys susitarimai.

Bendrovė ketina Klaipėdoje steigti Kinijos gamintojų logistikos parką, investuoti į Klaipėdos jūrų uostą. Pasak Lietuvos premjero, pasirašyti susitarimai tarp Lietuvos įmonių ir CMG sustiprins strateginę partnerystę.

„Lietuva ir Kinija turi daug galimybių gerinti dvišalius ekonominius ir prekybos santykius, todėl pasirašyti susitarimai tarp CMG ir Lietuvos įmonių yra dar vienas žingsnis siekiant sustiprinti strateginę partnerystę“, – sakė Lietuvos premjeras.

Kinijoje viešintis premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Lietuva yra pasirengusi teikti paramą, reikalingą šios kompanijos investicijų pritraukimui į Lietuvą.

„Siekiant užtikrinti sėkmingą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir CMG bendradarbiavimą bus parengtas planas. Jį rengs specialiai tam sudaryta komisija, analogiška Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijai“, – teigė ministras pirmininkas.

1872 metais įkurta CMG užsiima transportavimo ir susijusios infrastruktūros, finansinių investicijų ir jų valdymo, nekilnojamojo turto plėtros ir įmonių valdymo veiklomis Kinijoje.

Lietuva derasi su šiuo Kinijos konglomeratu, kad jis investuotų į Klaipėdos uostą, nors jokių sumų Kinija dar nepažadėjo, bet yra planas investuoti būtent į Klaipėdos uostą, nes Kinija turi pramonės centrą ir Baltarusijoje, per kurią eina ir daug Kinijos prekybos kelių. Taigi, Klaipėdos uostą jie stebi ir yra net parengę studiją, ką reikėtų šiek tiek pakeisti, kad pavyktų padidinti prekybą. 

Ketvirtadienį Lietuvos premjeras kartu su kitais 15 Vidurio ir Rytų Europos valstybių vadovais dalyvavo bendrame susitikime su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.

Susitikimo metu buvo aptariamas daugiašalis politinis, ekonominis ir prekybinis bendradarbiavimas, investicijų perspektyvos tiek Europoje, tiek ir Kinijoje. Visos susitikimo šalys sutarė, kad „Kinija+16“ formatas tarnauja kaip platforma, sėkmingai stiprinanti ne tik Europos valstybių ryšius su Kinija, bet ir skatinanti tarpusavio bendradarbiavimą – pastaraisiais metais visų 16 formate dalyvaujančių šalių interesų laukas smarkiai išsiplėtė. 

„Šiandien kartu su Kinijos prezidentu ir kolegomis iš Vidurio bei Rytų Europos valstybių kalbėjome, jog bendradarbiavimas „Kinija+16“ formatu įgauna pagreitį ir jau leidžia raškyti pirmuosius vaisius, ypač pasinaudojant 40 milijardų dolerių vertės investicine „Vienos juostos, vieno kelio“ iniciatyva“, – sako premjeras A. Butkevičius ir pabrėžia, kad šio vizito metu pasirašyti susitarimai Lietuvą leis traktuoti kaip strateginę partnerę „Šilko kelio“ iniciatyvoje. 

„Pasirašyti susitarimai tarp Kinijos korporacijos „China Merchants Group“ (CMG) ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Lietuvai leis tapti  Kinijos prekių ir krovinių srautų paskirstymo centru Rytų Europoje, tam pasitarnaus ne tik Klaipėdos jūrų uostas, bet ir intermodaliniai terminalai bei konteineriniai traukiniai,“ – sako ministras pirmininkas. 

Premjero teigimu, plečiantis interesų laukui, Lietuva ir Kinija atranda vis naujų galimybių dirbti ir kurti drauge, o tai Lietuvai ir mūsų šalies produkcijai atveria vartus į sparčiausiai augančios pasaulio ekonomikos rinką. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.