Naujienų srautas

Verslas2013.02.16 12:58

Paėjėta žingsneliu arčiau Lietuvos-Lenkijos elektros jungties įgyvendinimo

Penktadienį pasirašyta sutartis dėl vieno svarbiausio Lietuvos-Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ objekto – aukštos įtampos nuolatinės srovės intarpo su skirstykla Alytuje. Planuojama, kad ji pradės veikti 2015-aisiais, praneša „Panorama“.  

Penktadienį pasirašyta sutartis dėl vieno svarbiausio Lietuvos-Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ objekto – aukštos įtampos nuolatinės srovės intarpo su skirstykla Alytuje. Planuojama, kad ji pradės veikti 2015-aisiais, praneša „Panorama“.

Alytaus transformatorių pastotėje per trejus metus turi būti įrengtas nuolatinės srovės intarpas, kuris leis perduoti elektros energiją iš Lietuvos į Lenkiją ir iš Lenkijos į Lietuvą. Intarpas reikalingas, nes Lietuvoje ir Lenkijoje veikia skirtingos elektros energijos sistemos. Nuolatinės srovės intarpą projektuos ir statys tarptautinį konkursą laimėjusi Švedijos-Šveicarijos bendrovė ABB. Projekto vertė – 288 milijonai litų.

„Tai yra techninis sprendimas, kuris įgalins transformuoti elektros energiją iš vienos sistemos ir siųsti ją į kitą sistemą. Tai unikalus iš principo netgi pasaulio mastu įrenginys ir tikrai pirmas tokio tipo įrenginys tarp rusiškos sistemos ir Europos Sąjungos sistemos“, – sako Lietuvos energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Kompanija ABB ne naujokė Lietuvos rinkoje. Ji jau gamina dvi srovės keitiklių stotis ir 900 kilometrų kabelį Lietuvos-Švedijos elektros jungčiai.

Lietuvos-Lenkijos elektros jungties darbai turi būti baigti 2015-ųjų pabaigoje. Lenkija lig šiol vėlavusi, pasistūmėjo į priekį. Jau pradėti elektros linijos tiesimo nuo Elko iki Lietuvos sieną darbai.

„Linijos rangovas jau dirba dėl statybos leidimų gavimo, jis ir tvarko teritorijų planavimo dokumentus, poveikio aplinkai vertinimus. Šiais metais bus statybos leidimas jau gautas. Tai dabar vykdomas konkursas PSE operatoriuje dėl rangovo atrinkimo, realiai gal jau gegužės mėnesį jau bus rangovas. Ir nuo 2014 metų jau galės startuoti linija ir Lenkijos pusėje“, – įsitikinęs „LitPol Link“ vadovas Artūras Vilimas.

Lietuvos ir Lenkijos jungtis – vienas svarbiausių strateginių Lietuvos projektų. Bus sujungtos trijų Baltijos valstybių elektros perdavimo sistemos, integruojant jas į Vakarų Europos sistemą. Iki 2020-ųjų planuojama nutiesti dar vieną galingesnę jungtį tarp Lietuvos ir Lenkijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi