Verslas

2015.11.25 15:44

„Naftogaz“: Kijevas transportuos rusiškas dujas į ES „sutarties sąlygomis“

ELTA 2015.11.25 15:44

Ukraina transportuos rusiškas dujas Europos Sąjungos vartotojams laikydamasi visų sutarties su „Gazprom“ sąlygų. Tokią informaciją trečiadienį pateikė bendrovės „Naftogaz“ spaudos tarnyba.

„Per pastaruosius pusantrų metų mes parodėme galintys užtikrinti nepertraukiamą Rusijos dujų tranzitą nepriklausomai nuo to, tiekiamos jos ir Ukrainai, ar ne“, – sakė „Naftogaz“ valdybos pirmininkas Andrejus Koboliovas.

Trečiadienį „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris nurodė, kad bendrovė stabdo dujų tiekimą „Naftogaz Ukraina“ iki naujo šios mokėjimo.

„Šiandien 10 valandą ryto „Naftogaz“ surinko anksčiau išankstiniu apmokėjimu padengtas rusiškų dujų apimtis. Naujas išankstinis mokėjimas nebuvo gautas. Paraiškos dėl dujų tiekimo iš „Naftogaz Ukraina“ nėra. Taigi tiekimą pristabdome, kol gausime iš Ukrainos bendrovės naujų mokėjimų. Tiesa, dabar, iki stiprių šalčių pradžios, Ukraina pradėjo aktyvų dujų surinkimą iš požeminių saugyklų, kurios ir taip užpildytos nepakankamai. Atsisakius pirkti rusiškas dujas, kyla rimtas pavojus patikimam dujų tranzitui į Europą per Ukrainos teritoriją ir dujų tiekimui Ukrainos vartotojams visą šią žiemą“, – sakė A. Mileris.