Verslas

2015.11.25 12:41

„Rosselchoznadzor“: turkiškos paukštienos importo apribojimai neturi politinio atspalvio

ELTA2015.11.25 12:41

Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos „Rosselchoznadzor“ pradėtas taikyti paukštienos importo iš kelių Turkijos įmonių apribojimas politinio atspalvio neturi, tai pareiškė institucijos atstovė spaudai, komentuodama pasklidusią informaciją. Trečiadienį buvo paskelbta apie nuo gruodžio 1 dienos įsigaliojantį draudimą įvežti į šalies teritoriją Turkijos įmonės paukštieną.

„Rosselchoznadzor“ gali priimti sprendimą taikyti apribojimus dviem atvejais, nurodo spaudos atstovė Julija Melano. Pirmuoju atveju gali tapti Rusijos reikalavimų nevykdymas dėl prekių saugumo.

„Būtina atkreipti dėmesį, kad tai įprastas „Rosselchoznadzor“ darbas, jis politinio atspalvio neturi“, – pabrėžė institucijos atstovė.

Anot jos, būtent Rusijos reikalavimų nesilaikymas saugumo srityje ir tapo apribojimo priežastimi.

Pasak J. Melano, nuo gruodžio 1 dienos taikomas draudimas įvežti Turkijos įmonės „Standart Gida Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi“ mėsos gaminius buvo priimtas dar lapkričio 16 dieną.

„Jau gerokai prieš vakarykštį incidentą „Rosselchoznadzor“ nusprendė dėl apribojimų, taikomų Turkijos įmonės paukštienos produkcijai“, – aiškino pareigūnė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt