Verslas

2020.08.12 15:15

Skvernelis patvirtino: valstybinis bankas galėtų būti kuriamas įsigijus Lietuvoje jau veikiantį banką

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.08.12 15:15

Valstybinis bankas galėtų būti kuriamas jau Lietuvoje veikiančio banko pagrindu, spaudos konferencijoje trečiadienį patvirtino ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Paklaustas žurnalistų, kaip vertina tokią mintį, premjeras tvirtino besitikintys, kad banko kapitalą sudarys ir privačios lėšos.

„Nereikia kalbėti užuolankomis. Yra vienas iš bankų, kuris galimai parduodamas ir tiesiog to banko pagrindu būtų galima tuos žingsnius daryti, įsigyjant banką, galbūt pritraukiant investicijų. Kalbant apie banką, kol kas pavadinimo neminėkime, kaip jis vadintųsi Lietuvoje – vieni įvardinę valstybinių banku, kiti – plėtros“, – kalbėjo ministras.

Skvernelis pabrėžė: Europos sostinių reakcija į situaciją Baltarusijoje – švelniai tariant nuvilianti

Jis pabrėžė besitikintis, kad banko kapitalą sudarytų tie valstybinės, tiek privačios lėšos. „Tai būtų sinergija. Žinoma, kontrolinis paketas būtų valstybės rankose. Bet tikrai nedidele persvara, kad valdymas būtų efektyvumas. Manau, tai daugiau pamatų padėjimas. Puikiai suprantame, kad Seimo kadencija baigiasi“, – sakė S. Skvernelis.

LRT.lt primena, kad ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius yra minėjęs, jog svarstoma galimybė įsigyti Lietuvoje jau veikiantį banką ir valstybinį plėtros banką kurti jo pagrindu.

„Komisija (ministro įsakymu sukurta tarpinstitucinė darbo grupė – BNS) turi tęsti darbą ir išnagrinėti įvairius variantus, įskaitant ir galbūt jau egzistuojančio banko pirkimą. Čia kalbama apie bankus, esančius mūsų valstybėje“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams anksčiau sakė R. Sinkevičius.

Tuomet jis pridūrė, kad taip pat svarstoma galimybė į banką apjungti jau veikiančias institucijas. Anksčiau buvo skelbiama, kad tai galėtų būti padaryti INVEGA, VIPA bei Žemės ūkio paskolų garantijų fondo pagrindu.

„Su prezidentu aptarėme, kad svarstytini yra įvairūs variantai banko koncepcijos, tame tarpe tokių įstaigų kaip „Invega“, kuri disponuoja piniginėmis lėšomis ir šiandien galima ją beveik pavadinti mini bankeliu, nes ji teikia garantijas, paskolas, prijungti kitas įstaigas prie jos, kad paskolų teikimo galimybės būtų didesnės ir verslui patrauklios, konkurencingos arba netgi su geresnėmis sąlygomis teikiančios paslaugas negu komerciniai bankai“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministras.

LRT.lt jau rašė, kad koncepcija, kaip turėtų veikti valstybinės plėtros bankas, kol kas nėra aiški – skirtingus paaiškinimus pateikia tiek politikai, tiek institucijos.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas yra tvirtinęs, kad, remiantis Seimo nutarimu, bus siekiama kurti valstybinį plėtros banką, apjungiant minėtas jau veikiančias institucijas, o gyventojams bankinių paslaugų prieinamumas bus gerinamas kitomis priemonėmis.

Taip pat skaitykite