Verslas

2020.08.12 13:42

Vyriausybė nusprendė tvarkos nekeisti: nuo rugsėjo dalyvių skaičius renginiuose nebus ribojamas

atnaujinta 14.47
LRT.lt2020.08.12 13:42

Trečiadienį posėdžio metu Vyriausybė nustatė, kad rugpjūčio 16–31 d. dalyvių skaičius uždarose erdvėse gali būti didinamas iki 600 asmenų. Nuo rugsėjo 1 d. dalyvių skaičius nebebus ribojamas, tačiau bus svarbu vadovautis Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo sprendimais dėl sąlygų užtikrinimo (atstumai, apsaugos priemonės ir kt.), rašoma pranešime.

Po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo spaudos konferencijoje žurnalistams pasiteiravus, kodėl, atsižvelgiant į aplinkybes, renginių sąlygas nuo rugsėjo planuojama švelninti, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad šiuo metu laikomasi anksčia priimto plano.

„Dėl to, kad yra priimtas toks planas iki rugsėjo 1 d. (...) Tas planas buvo paskelbtas iš anksto. Renginių organizatoriai turėjo galimybę planuoti savo darbus“, – sakė premjeras.

Anot jo, šiuo metu situacija nėra tokia, kuri verstų griežtinti ribojimas ar imtis papildomų priemonių. „Ne žmonių skaičius apsprendžia epidemiologinę grėsmę“, – kalbėjo premjeras.

Jis pabrėžė, kad svarbiausia užtikrinti saugumą: renginių metu sudaryti galimybes laikytis atstumo, dezinfektuoti rankas, paskirstyti lankytojų srautus ir kt.

„Kol kas mes tik pakoregavome kai kuriuos atvejus, susijusius su atvykimu į Lietuvos Respubliką. Kol kas griežtinimo nebus“, – sakė S. Skvernelis.

Vis dėlto premjeras neatmeta galimybės, kad ateityje gali tekti imtis didesnių saugumo priemonių. Ypač ministras pirmininkas akcentavo renginius ir pačių gyventojų elgesį. Kaip nurodė S. Skvernelis, net ir savivaldybės organizuoja masinius renginius, kurie nėra privalomi, gyventojai būriuojasi ne tik renginiuose, bet ir kitose vietose, gausiai lanko pliažus ir kt.

„Pagrindinis dalykas yra žmonių sąmoningumas. (...) Gaila, kad bent vienerius metus ar pusmetį negalime apsieiti be tokių renginių“, – apgailestavo premjeras.

Švelninamos sąlygos ir atvykstantiesiems

Vyriausybės posėdžio metu nuspręsta netaikyti draudimo atvykti į Lietuvos Respubliką sporto medicinos personalo darbuotojams. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija nurodo, kad tai siejama su netrukus prasidėsiančiais sporto šakų sezonais, o komandos vyksta kartu su gydytojais.

Į Lietuvą bus leidžiama atvykti ir studentams, nes artėja mokslo metų pradžia ir šiuo metu gaunama daug paklausimų dėl studentų atvykimo. Studentai, kaip kategorija, kuriai netaikomas draudimas atvykti, išskiriami ir Europos Sąjungos rekomendacijose – nurodoma, kad turi būti užtikrinama galimybė jiems atvykti.

Draudimas atvykti nebus taikomas ir užsieniečiams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių partneriai (sudaryta registruotos partnerystės sutartis) ar partneriai tų, kurie turi leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija nurodo, kad, atsižvelgiant į Europos Sąjungos teisę, Konstitucinio Teismo jurisprudenciją, partnerystė pagal turinį atitinka šeimos sampratą, be to, pagal įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatas, asmenys, su kuriais sudaryta registruotos partnerystės sutartis, patenka į šeimos narių sąvokos apibrėžtį.

Atvykti galės ir investuotojai. Ekonomikos ir inovacijų ministerija nurodo, kad investuotojai paprastai nepriima sprendimų dėl investavimo, prieš tai neapsilankę ir neįvertinę esamų aplinkybių, todėl atvykimo galimybės jiems sudarymas šiuo aspektu būtinas siekiant pritraukti investicijų.

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymui, atsižvelgiant į esamą COVID-19 situaciją ir tendencijas, pratęsti šalies vidaus sienų kontrolę oro ir jūrų uostuose dar mėnesiui, t. y. iki rugsėjo 14 d.