Naujienų srautas

Verslas2015.11.25 08:52

Nesutariama dėl Kuršių mariose atsitiktinai pagautų lašišų ir šlakių

BNS 2015.11.25 08:52

Kuršių marių žvejai nori pardavinėti atsitiktinai sužvejotus lašišas ir šlakius, rašo „Kauno diena“. Tuo tarpu Aplinkos ministerija teigia, kad toks leidimas sukeltų grėsmę šių žuvų populiacijai.

„Jūroje žvejojantiems žvejams lašišines žuvis gaudyti galima. Jas nedraudžiamu metu gaudo ir žvejai mėgėjai upių aukštupiuose. Tik Kuršių marių žvejams lašišines žuvis draudžiama gaudyti visus metus, nors į žvejų tinklus kasmet atsitiktinai papuola vis daugiau šių žuvų. Skaičiai rodo, kad lašišinių žuvų populiacija gera. Todėl verta legalizuoti prekybą šiomis žuvimis“, – apie žvejų siekius pasakojo žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ tarybos pirmininkė Sigita Jakubauskienė.

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas tikino, kad leidimai žvejams verslininkams parduoti kaip priegaudą į tinklus patekusias lašišines žuvis iš esmės situacijos nepagerins.

„Vadinasi, tai nebebus priegauda. Atsiradus tokioms įstatymo pataisoms, atsiras siekis kuo daugiau pagauti šių žuvų. Nesu matęs nė vieno verslininko žvejo, kuris gyvą į tinklus patekusią lašišą paleistų atgal į vandenį“, – tikino viceministras.

Anot jo, valstybė įdėjo milžiniškas pinigų sumas, kad šių žuvų populiacija būtų gera.

„Jei įteisinsime į nerštavietes plaukiančių lašišų gaudymą ir pardavimą, populiacijai vėl iškils grėsmė“, – įsitikinęs viceministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi