Verslas

2020.08.10 12:43

Skvernelis žada, kad verslo dėl viruso šįkart neuždarys: tikrai nestabdysime ekonomikos ar atskirų sektorių

atnaujinta 13.28
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.08.10 12:43

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad augantis COVID-19 ligos atvejų skaičius šalyje neramina, tačiau pabrėžia, kad valdant antrąją bangą tikrai neplanuojama imtis visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo. Savo ruožtu Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys pažymi, kad nuo rudens neketinama riboti dalyvių skaičiaus renginiuose.

„Lietuvoje augantis užsikrėtimų COVID-19 skaičius neramina. Virusas tolydžio plečiasi šalies viduje, asmeninių švenčių, kitų renginių metu. Atsakingai vertiname situaciją ir kartu su epidemiologais rengiame sprendimus dėl ligos plitimo užkardymo.

Noriu iš karto labai aiškiai pasakyti, kad valdydami antrąją bangą tikrai neplanuojame imtis visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“, – feisbuke rašo S. Skvernelis.

Premjeras taip pat paminėjo, kad „jei situacija keisis dramatiškai ir tai bus tikrai būtina, ribojimai galimi“.

„Naujojoje realybėje eisime “saugaus aktyvumo” keliu, kas reiškia teisingą kaukių dėvėjimą, dezinfekciją, saugius atstumus ir kitas priemones, kurias esame numatę COVID-19 valdymo strategijoje.

Prioritetas – maksimalus asmens apsaugos ir kitų saugos priemonių naudojimas, o ne ribojimai. Stebėsime epidemiologinius rodiklius ir prireikus priimsime sprendimus atskirose savivaldybėse bei sektoriuose. Aišku, jei situacija keisis dramatiškai ir tai bus tikrai būtina, ribojimai galimi, tačiau tikiuosi, kad to neprireiks.

Dar kartą norėčiau kreiptis į Lietuvos gyventojus: visų mūsų atsakingas požiūris padėjo pakankamai greitai ir be didesnių nuostolių suvaldyti pirmąją COVID-19 bangą. Išvengėme daugelio užsikrėtimų ir mirčių, mūsų ekonomika atlaikė smūgį kur kas geriau, nei buvo prognozuojama. Šio atsakingumo labai reikia ir dabar!

Laikykimės medikų ir specialistų rekomendacijų. Teisingai dėvėkime apsaugos priemones. Nepamirškime higienos reikalavimų. Išsiverskime be nebūtinų susibūrimų, švenčių ir kitų renginių“, – rašo premjeras.

S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad ateinantį savaitgalį, kai Lietuvoje vyks Žolinės atlaidai, policija ir kitos tarnybos dirbs padidintu pajėgumu.

Renginių dalyvių skaičiaus nuo rugsėjo riboti nežada

Visuomenės informavimo grupės vadovas G. Surplys po pirmadienį Vyriausybėje vykusios COVID-19 valdymo komiteto administravimo darbo grupės pasitarimo taip pat teigė, kad kol kas neplanuojama stabdyti ekonominės veiklos ar atskirų jos sričių.

„Matome, kad tie skaičiai auga, nors jie dar ir nepasiekė karantino lygio ir gerokai toli iki tų pikų, kurie buvo balandžio mėnesį. Reaguojant į tai, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su specialistais rengia sprendimų būdus, kaip galėtume reaguoti į situaciją. Tačiau pabrėžiame, kad tikrai neisime tuo keliu, kai buvo uždarytos mokyklos ir didelė dalis ekonomikos sektorių“, – po Vyriausybės COVID-19 grupės pasitarimo teigė G. Surplys.

„Renkamės atsakingo atvirumo politiką. Stengsimės išlaikyti visus sektorius veikiančius. Tikime žmonių ir paties verslo sąmoningumu. Dirbsime maksimalios apsaugos sąlygomis, dėvėsime kaukes ir dėvėsime jas teisingai, ne tik ant burnos, bet ir ant nosies, dezinfekuosimės ir laikysimės saugos atstumo“, – pridūrė jis.

G. Surplio teigimu, kol kas neplanuojama griežtinti ir dalyvių skaičiaus renginiuose, o nuo rugsėjo 1-osios ir toliau planuojama leisti renginius be dalyvių skaičiaus ribojimo: „Skaičiai vis dar didės nuo rugsėjo. Vis dar planuojame, kad skaičiaus ribojimas bus nuimtas. (...) Tačiau, kaip yra kalbėta, jei situacija drastiškai keisis, tuomet bus kitokie sprendimai“, – patikino G. Surplys.

Taip pat skaitykite

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, šia liga iš viso užsikrėtė 2264 žmonės.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670.