Verslas

2015.11.24 15:01

Premjeras siūlo Lietuvoje surengti transporto ministrų susitikimą

LRT.lt2015.11.24 15:01

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, dalyvaudamas Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybių („Kinija+16“) vyriausybių vadovų susitikime, pasiūlė „Kinija+16“ formato transporto ministrų susitikimą 2017 metais surengti Lietuvoje.

„Tokie mūsų susitikimai skatina strateginį dialogą tarp Kinijos ir Europos, kartu ir tarp visų čia esančių valstybių. Noriu pabrėžti, kad Kinija yra itin svarbi Lietuvos partnerė Azijoje, mes siekiame toliau plėtoti ir gilinti dvišalį dialogą, ieškoti naujų galimybių verslui mūsų žmonėms, žemės ūkio produkcijos gamintojams, infrastruktūros projektams“, – forume sakė premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybių vadovų susitikime kalbėta apie Kinijos inicijuotą projektą „Viena juosta, vienas kelias“, kuriame daug dėmesio skirta Baltijos regionui. Tai – 40 milijardų dolerių vertės fondas, skirtas finansuoti ekonomikai, ypač transporto infrastruktūros projektams ir regionų sujungimui.

Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus teigimu, Lietuva transporto paslaugų sektoriuje galėtų tapti Kinijos prekių ir krovinių srautų paskirstymo centru Rytų Europoje. Tam pasitarnautų intermodaliniai terminalai, konteineriniai traukiniai ir Klaipėdos jūrų uostas. Premjeras pasiūlė Kinijos verslininkams pasinaudoti esama infrastruktūra, taip pat paragino šios šalies įmones investuoti Lietuvoje.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad vyriausybė kartu su verslo struktūromis nuosekliai dirba, siekdama ir toliau kurti palankią investicinę aplinką Lietuvoje. „Lietuvos geografinė padėtis ir kvalifikuotos darbo rinkos pasiūla užtikrina galimybę aktyviai dalyvauti regioninių ir globalių transporto tinklų formavime ir taip užtikrinti ekonominės plėtros skatinimą. Mūsų pastangomis buvo supaprastintos įdarbinimo procedūros aukštos kvalifikacijos darbuotojams iš trečiųjų šalių“, – susitikime teigė Vyriausybės vadovas.

Premjeras džiaugiasi aktyvėjančiais Lietuvos ir Kinijos santykiais. „Noriu pabrėžti, kad Lietuva yra pasirengusi toliau plėtoti dvišalius ekonominius ir prekybos ryšius, skatinti bendradarbiavimą remiantis abipuse pagarba ir lygiateisiškumu“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Forumo metu buvo priimti du svarbūs dokumentai: 2016 metų bendradarbiavimo perspektyvos tarp Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių planas ir tolesnės, ateinančių 5 metų formato „Kinija+16“ partnerystės planas.

Populiariausi