Verslas

2020.08.09 23:00

Kitokia Laisvės alėja – po rekonstrukcijos gėlių pardavėjai negavo leidimų prekiauti

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.09 23:00

Kaune rekonstruotoje Laisvės alėjoje neliko gėlių pardavėjų – neišduoti leidimai.

Sezoninėmis gėlėmis prekiaujantys pardavėjai skundžiasi, kad pasitraukus iš pagrindinės pėsčiųjų gatvės prekyba sumažėjo perpus. Dalį gėlių tenka išmesti. Miesto savivaldybė aiškina leidimų neišdavusi dėl nebaigtų rekonstrukcijos darbų.

20 metų Laisvės alėjoje gėles pardavinėję prekiautojai šiemet, rekonstravus pagrindinę Kauno pėsčiųjų gatvę, leidimų negavo.

Lietuvoje augintas sezonines gėles jiems teko persinešti į kiemų įėjimus. Gėlininkai sako, kad pasitraukus iš Laisvės alėjos teko mažinti gėlių kainą, o pardavimai krito perpus.

„Ledų žiūriu dabar neįsileidžia, nieko nėra, tuščia laisvės alėja. Būdavo eina užsieniečiai filmuoja, nuperka gėlių padėkoja, sako kaip gražu. Čia (toliau nuo Laisvės alėjos – LRT.lt) žmonės labai nemato, aš jau ir reklamas ir išeinu pakalbinu, sunku su ta prekyba kadangi ne Laisvės alėjoje“, – skundžiasi gėlių pardavėja Marija.

„Labai gaila, kai reikia išmesti gėles, o išmetam tikrai nemažai, nes kviečiam žmones ir dovanojam. Ir ne visi supranta, kodėl dovanojam“, – sako kita gėlių pardavėja Janina.

Kad pasibaigus Laisvės alėjos rekonstrukcijai nebeliko gėlių pastebėjo ir praeiviai.

„Man gėlės visur gražu, manau tinka ir Laisvės alėjoje“, – sako praeivė.

„Man labiau patinka, kai laisvė švari graži. Gal ir nereikia čia apkrauti“, – nuomone dalinasi kita praeivė.

„Laisvės alėja – susitikimų vieta, į ją atėjus ar pasimatymas, tai prigriebti gėlių puokštę labai gera idėja ir tai turėtų išlikti“, – tikina kitas praeivis.

Kauno miesto savivaldybė aiškina, kad leidimai nebuvo išduoti dėl nebaigtų rekonstrukcijos darbų. Statybvietėje prekyba negalima

„Tai yra reprezentacinė miesto erdvė, ji tikrai neturi tapti masinė prekybos vieta. Tai gali būti pavieniai prekybos atvejai, kur specifinėmis prekėmis prekiaujama, tikrai turime kitų erdvių, kur galima įsigyti visas prekes“, – aiškina Kauno administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulis Keras.

Laisvės alėjos rekonstrukcijos darbų priėmimo aktas pasirašytas paskutinę liepos dieną. Jei bus naujų prašymų prekiauti, savivaldybė juos žada svarstyti iš naujo.

Neišduodant leidimų prekiauti gėlėmis Laisvės alėjoje – pardavėjų pyktis: prekyba smuko perpus