Verslas

2020.08.09 13:49

Į Klaipėdą atplaukė antras JAV naftos krovinys Baltarusijai

Vytautas Budzinauskas, BNS2020.08.09 13:49

Į Lietuvą sekmadienį iš JAV atplaukė naujas Baltarusijai skirtas žaliavinės naftos krovinys – tai antrasis amerikietiškos naftos krovinys Klaipėdos uosto istorijoje.

Su Kataro vėliava plaukiojantis tanklaivis „UMLMA“ sekmadienio popietę prisišvartavo prie naftos terminalo krantinės Klaipėdoje, rodo portalai marinetraffic.com, myshiptracking.com ir vesselfinder.com.

Valstybės valdoma „Klaipėdos nafta“ anksčiau pranešė, kad iš Teksaso valstijoje esančio Port Nečes uosto atvykstantis laivas gabena apie 75 tūkst. tonų naftos krovinį.

Baltarusijos naftos pramonės veiklą koordinuojantis valstybinis koncernas „Belneftechim“ yra skelbęs, kad rugpjūčio pradžioje į Klaipėdą atvyks laivas iš JAV Bomonto uosto su 80 tūkst. tonų amerikietiškos „White Eagle Blend“ (WEB) rūšies naftos.

Pasak „Belneftechim“, iš Klaipėdos nafta bus geležinkeliu pristatyta Novopolocko naftos perdirbimo bendrovei „Naftan“.

Birželio pradžioje į Klaipėdą iš Bomonto uosto atplaukė tanklaivis su 77 tūkst. tonų naftos Baltarusijai. Gegužę į Klaipėdą atvyko laivas su Baltarusijai skirta nafta iš Saudo Arabijos, sausį ir balandį – du tanklaiviai iš Norvegijos, kovą – keturi naftos kroviniai iš Rusijos.

Iki tol nafta per Lietuvą į Baltarusiją buvo gabenta 2017 metais.

Rusijai šių metų pradžioje sumažinus naftos tiekimą vamzdynais Baltarusijos perdirbimo gamykloms, prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė skubiai ieškoti alternatyvių tiekėjų.