Verslas

2020.08.08 11:12

Klaipėda baiminasi dėl uoste laikomos salietros: tapsime antruoju Beirutu

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.08.08 11:12

Klaipėdos visuomenininkai kelia klausimą, ar viskas padaryta, kad čia neįvyktų panaši nelaimė kaip Beiruto uoste, kai sprogę beveik trys tūkstančiai tonų amonio salietros pareikalavo daugybės aukų ir sugriovė dalį miesto.

Per pirmąjį šių metų pusmetį salietrą į Klaipėdą gabeno apie 30 laivų, o uosto teritorijoje vienu metu gali būti laikoma iki 700 tonų šio krovinio.

„Klaipėda – prilipęs prie uosto miestas. Jeigu atsitiktų tokia situacija čia, gali būti kitas Beirutas. Klaipėdoje veikia septynios pavojingos įmonės. Dvi iš jų – „Bega“ ir „Klasko“ – turi tą natrio salietrą. Būtent dėl to jos įrašytos į pavojingų įmonių sąrašą“, – atkreipia dėmesį Klaipėdos bendruomenių asociacijos vadovas Renaldas Kulikauskas.

Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos atstovas Igoris Šuldžickis sako, kad salietra uoste laikoma pagal reikalavimus.

„Visus reikalavimus mes vykdome, rietuvės po 700 tonų, 6 m atstumas tarp jų. Kraunamos amonio nitrato trąšos, į kurias gamintojas deda inertinę medžiagą, kad būtų neutralizuota ta sprogstamoji savybė“, – tvirtina I. Šuldžickis.

Nors klaipėdiečiai skundžiasi, kad dėl salietros keliamo pavojaus jie kalba seniai, Civilinės saugos pareigūnai sako praėjusiais metais vykdę patikrinimus ir pažeidimų nenustatę.