Verslas

2020.08.07 06:35

Penktadienį į Astravo jėgainės reaktorių bus pradėtas krauti branduolinis kuras

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.08.07 06:35

Minskas skelbia, kad šiandien, rugpjūčio 7-ąją, į Astravo jėgainės pirmąjį reaktorių bus pradėtas krauti branduolinis kuras, o realiai elektrinė gali pradėti veikti šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje. 

Prezidentas su užsienio reikalų ministru aptars penktadienį planuojamą Astravo atominės elektrinės paleidimą.

Šalies vadovas sako, kad pastarųjų savaičių įvykiai Baltarusijoje dėl Astravo atominės elektrinės rodo, kad saugumo reikalavimų įgyvendinimas yra ignoruojamas ir einama paprasčiausiu keliu.

Gitano Nausėdos teigimu, dalies Lietuvos savivaldybių pasirengimas suvaldyti rizikas kelia nerimą.

Ketvirtadienį pavakare Lietuva sulaukė ir tarptautinio signalo – TATENA informavo, kad į atominės elektrinės pirmąjį energijos bloką pradėtos vežti nenaudoto branduolinio kuro rinklės, kurias planuojama pradėti krauti į reaktorių.

Taip pat šią informaciją Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai VATESI perdavė ir Baltarusijos Respublikos ekstremaliųjų situacijų ministerija, su kuria yra pasirašytas tarpinstitucinis susitarimas dėl keitimosi informacija. Branduolinis kuras bus pradėtas krauti į reaktorių vadovaujantis Baltarusijos Respublikos ekstremaliųjų situacijų ministerijos branduolinės ir radiacinės saugos departamento išduotu leidimu ir suderinta darbų programa. Tokio leidimo išdavimą numatė Baltarusijos teisės aktų pakeitimai, atlikti liepos 30 d.

Ši informacija perduota Lietuvos institucijoms.