Verslas

2015.11.23 17:22

Kinijos bendrovė siekia investuoti į kogeneracinę jėgainę Kaune

BNS 2015.11.23 17:22

Kinijos energetikos investicijų įmonė „Beijing Energy Investment Holding“ ketina investuoti į kogeneracinę jėgainę Kaune, Rimando Stonio valdomos termofikacijos elektrinės (KTE) teritorijoje. Kinijos įmonė, KTE ir bendrovės „Energetikos investicijos“ pirmadienį Pekine pasirašė bendradarbiavimo sutartį. 

KTE atstovas spaudai Arūnas Armalis BNS sakė, kad Kinijos bendrovė investuotų lėšas bei tiektų technologijas, o KTE įgyvendintų jos statybos projektą. „Energetikos investicijų“ užduotis būtų valdyti projektą. 

„Pekinas duotų lėšas, taip pat kalbasi su įrangos gamintojais, o KTE turi patirties techniniuose dalykuose ir būtų kaip vykdytojas. „Energetikos investicijos“ bus kaip projekto vadovai“, – BNS sakė A. Armalis. 

A.Armalis sakė, kad KTE, kuri dėl sugriežtintų ES taršos reikalavimų nuo 21017 metų nebegalės veikti, teritorijoje ketinama statyti iki 350 megavatų elektros galios ir kol kas neįvardijamos šilumos galios kogeneracinę jėgainę. 

„Galimi variantai yra pakankamai platūs – visas kuras, koks yra galimas – tarp jų ir dujos. Gali būti, kad bus dėliojama biokuro galimybė, galbūt kaip alternatyva šalia bus ir anglimis kūrenama jėgainė. Kalbama apie iki 350 megavatų galios elektros kogeneraciją. (...) Šilumos galia priklausys nuo pasirinktų įrenginių, bet pagrindinė orientacija bus į elektrą, o ne šilumą“, – BNS sakė A. Armalis. 

Anot jo, kol neapsispręsta dėl jėgainėje naudojamo kuro, apie investicijų apimtis irgi anksti kalbėti. 

A.Armalis teigė, kad tikimasi projekto dokumentus pradėti rengti kitų metų pirmąjį ketvirtį – tuomet turėtų būti apsispręsta ir dėl konkretaus kuro. Pačias statybas tikimasi pradėti 2016 metų pabaigoje – 2017 metų pradžioje. 

Vytenio Koryznos ir Sauliaus Rakauskio valdomoms „Energetikos investicijoms“ vadovauja buvęs „Lietuvos energijos“ (dabar – „Lietuvos energijos gamyba“ – BNS) generalinis direktorius Aloyzas Koryzna. 

Kaune šiuo metu veikia apie 10 neprikausomų energijos gamintojų, be to, naujos kogeneracinės jėgainės projektą ketina įgyvendinti „Lietuvos energija“ kartu su „Fortum“.