Verslas

2020.08.06 21:30

Oro uosto idėja Kaišiadorių rajone – savivaldybė laukia išskėstomis rankomis, vietos ūkininkai skundžia valdininkus

Jūratė Anilionytė, Milda Vilikanskytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.06 21:30

Naujam oro uostui vieta dar neparinkta, tačiau Kaišiadorių savivaldybės vadovai viliasi, kad jis bus jų rajone. Užmojai tam skirti beveik du tūkstančiai hektarų papiktino Kaišiadorių ūkininkus, kurie apskundė savivaldybę.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nurodė stabdyti bendrojo plano keitimo procedūras, o Aplinkos ministerija, radusi spragų, jau anksčiau planą grąžino taisyti. Savivaldybės administracijos direktorius tikisi, kad bendrąjį planą pavyks patvirtinti šįmet, bet jame neliks konkrečios teritorijos, skiriamos oro uostui.

Užmojai oro uostui skirti 2 tūkst. hektarų piktina Kaišiadorių ūkininkus: šie laukai yra dirbami

Ūkininkas Jonas Juodis Civiškių kaime netoli Žaslių rodo rajono valdžios planuojamo oro uosto ribas – jam čia numatyta skirti 1800 hektarų ir ūkininkas skaičiuoja, kad į planuojamą teritoriją patenka beveik visos šeimos dirbamos žemės – apie pusę tūkstančio hektarų.

„Tai yra ne plyni laukai, tai ir visi laukai užimti, dirbami ir derliai gaunami puikūs - derlinga žemė, dirba daug žmonių. savininkų, kurie užsidirba sau, šeimas išlaiko, tai čia viskas - ir darbo vietos sunyks“, – teigia vietos ūkininkas.

Savivaldybei ūkininkas pateikė prieštaravimą dėl planuojamo oro uosto ir nepatenkintas atsakymais, skundą nusiuntė statybos inspekcijai, ši savivaldybei nurodė bet kokius bendrojo plano pakeitimus stabdyti.

„Privalomuoju nurodymu, kol neatsakys gyventojams, kol jiems nepaaiškins visos padėties kodėl savivaldybė planuoja būtent toje teritorijoje, tai procesas yra sustabdytas“, – teigia Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė Dalia Triūkienė.

Savivaldybė nepatenkintiems gyventojams išsiuntė atsakymus, juos dar tikrins inspekcija.

Kaišiadorių valdžia sako, informacijos gyventojams apie oro uosto planus buvo užtektinai.

Bendrąjį rajono planą Kaišiadorių valdžia planuoja tvirtinti šįmet, nors Aplinkos ministerija, jame radusi spragų, grąžino taisyti. valdininkai sako, dabar plane esą nebus nurodyta tiksli galimo oro uosto teritorija.

Seimas birželį pritarė Lietuvos teritorijos bendrojo plano koncepcijai, kurioje naujo oro uosto vieta pažymėta pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno, tačiau susisiekimo viceministras sako, vieta dar neparinkta.

Viceministras sako, pastačius naują oro uostą, dabar veikiantys Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai taptų regioniniais, nebūtų investuojama į plėtrą. Per artimiausius pusantrų metų į dabar veikiančių oro uostų infrastruktūrą numatoma investuoti 150 milijonų eurų. Viceministras sako, investicijos būtinos augant keleivių srautams, nes naujas oro uostas atsirastų ne anksčiau kaip po maždaug penkiolikos metų.