Verslas

2013.02.15 20:38

Dar trys bankai susidomėjo galimybe dalyvauti pertvarkant Ūkio banką

LRT.lt2013.02.15 20:38

Be Šiaulių banko, su kuriuo preliminarios derybos jau pradėtos, dalyvavimu pertvarkant Ūkio banką susidomėjo dar 3 bankai, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

Be Šiaulių banko, su kuriuo preliminarios derybos jau pradėtos, dalyvavimu pertvarkant Ūkio banką susidomėjo dar 3 bankai, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai. Anot LRT televizijos naujienų tarnybos šaltinių, šie bankai: SEB bankas, DNB bankas ir „Finasata“ bankas, priklausęs bankrutavusiam „Snorui“. 

Lietuvos bankas vasario 13 dieną leido banko laikinajam administratoriui Adomui Audickui pradėti preliminarias derybas su Šiaulių banku ir kitais analogišką susidomėjimą parodžiusiais bankais dėl galimo jų dalyvavimo pertvarkant Ūkio banką.

Laikinasis administratorius kreipėsi į 14 Lietuvoje veikiančių bankų ir užsienio bankų skyrių, kviesdamas informuoti, ar jie dalyvautų preliminariose derybose dėl galimo Ūkio banko įsipareigojimų, turto, teisių ir sandorių perėmimo.

Pirminį susidomėjimą galimu banko pertvarkymo procesu parodė dar 3 bankai, kurie paprašyti artimiausiu metu laikinąjį administratorių informuoti, ar juos domina dalyvavimas tolesniuose proceso etapuose. Kiti bankai į kvietimą neatsiliepė arba pranešė, kad jų galimas dalyvavimas pertvarkant Ūkio banką nedomina.

Galimybė pertvarkyti probleminį banką perduodant jo įsipareigojimus, turtą, sandorius ir teises kitam bankui įtvirtinta Lietuvos Respublikos bankų įstatyme.

Lietuvos bankas svarbiausiu prioritetu laiko tokį Ūkio banko pertvarkymą, kuris geriausiai užtikrintų tolesnį įsipareigojimų vykdymą klientams ir turėtų mažiausios įtakos viešiesiems finansams.

Išvadas ir pasiūlymus dėl banko veiklos atkūrimo galimybių ir būdų laikinasis administratorius yra įpareigotas pateikti vėliausiai vasario 18 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt