Verslas

2015.11.23 14:33

Rusijos kelionių organizatoriai dėl nutrauktų į Egiptą skrydžių parado 1,7 mlrd. rublių

ELTA2015.11.23 14:33

Stambiausi Rusijos kelionių organizatoriai pirmadienį pareiškė patyrę 1,7 mlrd. rublių tiesioginių nuostolių dėl draudimo vykdyti skrydžius į Egiptą. Nurodytus skaičius bendrovės dar turi patvirtinti atitinkamais dokumentais. Tokią informaciją žurnalistams pateikė Rusijos federalinės turizmo agentūros vadovas Olegas Safonovas.

„Vyriausybės prašymu Rusijos kelionių organizatoriai nurodė turizmo agentūroms pateikti duomenis apie tiesioginius jų nuostolius parskraidinant mūsų piliečius iš Egipto į gimtinę. Mums pateiktais duomenimis, šie siekia 1,7 mlrd. rublių. Šiuo metu būtina dokumentais patvirtinti šias išlaidas. Tai tiesioginiai nuostoliai, tekę stambiausiems kelionių organizatoriams“, – nurodo jis.

Pasak O. Safonovo, duomenų, kad kelionės į Egiptą būtų vykdomos per trečiuosius asmenis, Federalinė Rusijos turizmo agentūra neturi. Anot jo, kelionių pardavimai sustabdyti.

„Kelionių operatoriai pareiškė, kad nuo lapkričio 6 d. šie veiksmai nutraukti, o mūsų turistai (...) į Egipto teritoriją nei tiesiogiai iš Rusijos, nei per trečiąsias šalis negali patekti dėl laikinai sustabdyto oro susisiekimo“, – sakė pareigūnas.