Naujienų srautas

Verslas2015.11.23 11:03

Po nutrūkusio elektros tiekimo Krymui – spartesni Rusijos veiksmai

DELFI.lt 2015.11.23 11:03

Nutrūkus elektros tiekimui iš Ukrainos į Rusijos aneksuotą Krymą, gali paspartėti rusiško energetikos tilto tiesimas, prognozuoja leidinys „Kommersant“. 

Šiuo metu vidinė gamyba gali patenkinti tik 20–30 proc. pusiasalio poreikių, todėl artimiausiu metu energija bus išjungiama iki 9 val., sekmadienį buvo išjungtas šildymas, miestuose kilo problemų dėl mobiliojo ryšio.

Kaip penktadienį pareiškė Energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas, pirmą energijos tilto dalį iš Krasnodaro krašto Rusija ketina įjungti dar iki Naujųjų metų.

Prasidėjus 2016 m. jo galingumas turi dvigubai padidėti – nuo 400 iki 800 MWe.

Rusijos Energetikos ministerijos planuose – naujos generacijos 940 MWe iki 2018 m.

DELFI primena, kad Rusijos aneksuotame Kryme paskelbta nepaprastoji padėtis, kai buvo sugadintos elektrą iš Ukrainos Krymui tiekiančios linijos.

Rusijos žiniasklaida ir vyriausybė praneša, kad be elektros liko apie 2 mln. pusiasalio gyventojų.

Elektros energijos tiekimas į Krymą apribotas nuo lapkričio 20 d. dėl susprogdintų dviejų elektros tiekimo linijų atramų Chersono srityje.

Šiuo metu elektra į Krymą tiekiama dviem linijomis 650 megavatų pajėgumu, nors Krymo poreikis siekia 900-950 megavatų. Abi šios linijos turi kritinių pažeidimų, o ta reiškia, kad jos gali nustoti veikusios.

Krymą Rusiją okupavo ir aneksavo praėjusiais metais, tačiau elektros energija pusiasalio gyventojams tiekiama iš Ukrainos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi