Verslas

2020.08.04 12:14

„Sodra“ skelbia, kada senjorus pasieks vienkartinė 200 eurų išmoka: kai kuriems gali tekti laukti iki mėnesio galo

LRT.lt, BNS2020.08.04 12:14

Pirmosios vienkartinės 200 eurų išmokos pensininkus ir negalią turinčius žmones pasieks dar šią savaitę, skelbia „Sodra“. Pirmųjų gavėjų sąskaitas išmoka turėtų pasiekti jau ketvirtadienį, tačiau kai kuriems gyventojams jų gali tekti laukti beveik iki mėnesio pabaigos.

„Sodros“ atstovė Malgožata Kozič pažymi, kad asmenims, kuriems priklauso šios išmokos, nieko papildomai daryti nereikės.

„Mokėjimus pradėsime šią savaitę, papildomai nereikia rašyti jokių prašymų ar kreiptis į „Sodrą“. <...> Tokių žmonių bus apie 900 tūkstančių“, – LRT RADIJUI sako M. Kozič.

Vienkartinėms išmokoms numatyta skirti apie 180 milijonų eurų.

Vienkartines išmokas gaus visi senatvės pensininkai, išankstinės pensijos, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių bei maitintojo netekimo, taip pat ištarnauto laiko ar kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, įvairių rūšių šalpos bei bei socialinių pensijų ir šalpos kompensacijų gavėjai.

Tiems gyventojams, kurie pensijas ar kitas socialines išmokas pradės gauti rugsėjo–gruodžio mėnesiais, išmoka bus išmokėta tą patį mėnesį, bet ne vėliau kaip gruodį.

Vyriausybės siūlymui išmokėti 200 eurų vienkartines išmokas socialiai pažeidžiamoms grupėms Seimas pritarė gegužės pradžioje. Valdantieji teigė, kad tai paskatins vartojimą bei iš dalies kompensuos rizikos grupės žmonių per karantiną patirtus finansinius praradimus.

Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad rizikos grupės žmonės dėl apribojimų negalėjo gyventi įprasto gyvenimo.

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė paramą išmokėti anksčiau nei vasaros pabaigoje. Prezidentas taip pat pripažino, kad valdančiųjų numatyta išmokų skyrimo data „praktiškai visiškai papuola prie rinkimų slenksčio“.

Seimo opozicija siūlė šias išmokas didinti iki 300–375 eurų ir pinigus išmokėti per keturis mėnesius nuo birželio, bet valdantieji tikino, kad anksčiau išmokėti pinigų negalima dėl techninių apribojimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt